من یک هافلپافی هستم :)

چوب چوب‌دستی من بید:

بید نوعی غیرمعمول در انواع چوبدستی است که قدرت درمانی هم دارد و طبق تجربیاتی که داشته‌ام، صاحب ایده‌آل برای چوبدستی بید، غالبا احساس نوعی نا‌امنی (معمولا بی‌دلیل) می‌کند، هرچند ممکن است سعی کند احساس خود را مخفی کند. با این وجود، بسیاری از مشتریان بی‌پروای من (تحت تاثیر چهره‌ی جذاب خود و شهرت بالایشان در استفاده از جادوهای پیشرفته‌ی غیر کلامی)، اصرار به امتحان کردن چوبدستی بید را دارند. چوبدستی‌های من به جای آن افرادی که فکر می‌کنند کمتر چیزی باقی مانده تا بخواهند یاد بگیرند، همواره کسانی را انتخاب می‌کنند که قابلیت‌های بسیار بالایی داشته باشند. این ضرب‌المثل همیشه در خانواده‌ی من نقل می‌شد که هر کس به دورترین نقاط سفر کند، بیشترین بهره را از بید خواهد برد.

مغز چوب‌دستی من تک‌شاخ:

موی تک‌شاخ معمولاً پایدارترین جادوها را تولید می‌کند، و کمتر از همه تحت‌الشعاع نوسانات و انسدادها قرار می‌گیرد. چوبدستی‌هایی که مغز تک‌شاخ دارند به طور کلی سخت‌تر از بقیه به جادوی سیاه روی می‌آورند. این چوبدستی‌ها وفادارتر از همه هستند، و معمولاً به اولین صاحب خود به شدت وفادار می‌مانند، چه جادوگر یا ساحره‌ی ورزیده‌ای باشد و چه نباشد.

نقاط ضعف جزئی موی تک‌شاخ آن است که آن‌ها قدرتمند‌ترین چوبدستی‌ها را نمی‌سازند (هر چند ممکن است جنس چوبدستی آن را جبران کند) و این که اگر شدیداً به صوت اشتباه استفاده شوند دچار سرخوردگی می‌شوند، به این معنی که ممکن است مو «بمیرد» و لازم باشد که آن را جایگزین کرد.