توضیحات زیر در خصوص طول و انعطاف‌پذیری چوبدستی برگرفته از یادداشت‌های مربوطه‌ی آقای گریک اولیوندر چوبدستی‌ساز است.

بسیاری از چوبدستی‌سازان صرفاً طول چوبدستی را با قد جادوگر یا ساحره‌ای که از آن استفاده خواهد کرد تطبیق می‌دهند، اما چنین معیاری مبتدیانه است، و بسیاری از ملاحظات مهم دیگر از قلم می‌افتند. طبق تجربیاتی که کسب کرده‌ام، شاید چوبدستی‌های بلند متناسب با ظاهر جادوگران بلند قد باشند، اما معمولاً جذب شخصیت‌های بزرگ‌تر شده و به سبک وسیع‌تر و نمایشی‌تری از جادو تعلق دارند. چوبدستی‌های زیباتر افسون‌های ظریف‌تر و خالص‌تری را در پی دارند. با این حال، هیچ کدام از جنبه‌های اجزاء چوبدستی را نباید جدای از بقیه در نظر گرفت، و نوع چوب، مغز و انعطاف‌پذیری ممکن است شاخصه‌های طول چوبدستی را خنثی کرده و یا ترقی دهند.

اکثر چوبدستی‌ها طولی بین ۲۲ تا ۳۶ سانتیمتر دارند. چوبدستی‌هایی فوق‌العاده کوتاه (۲۰ سانتیمتر و کمتر) و بسیار بلند (بیش‌تر از ۳۸ سانتیمتر) نیز فروخته‌ام، اما این موارد بسیار نادر هستند. در مورد دومی، یک عدم تجانس فیزیکی نیازمند یک چوبدستی با طولی بیش از حد بود. ولی چوبدستی‌هایی که بسیار کوتاه هستند معمولاً کسانی را انتخاب می‌کنند که در شخصیت آنان یک فقدان وجود دارد، نه این که چون از نظر فیزیکی کوتاه قد هستند (بسیاری از چوبدستی‌های بلند، ساحره‌ها و جادوگران کوتاه قد را انتخاب می‌کنند).

انعطاف‌پذیری یا خشکی چوبدستی نشان‌دهنده‌ی میزان وفق پذیری و تمایل به تغییری است که جفت چوبدستی-و-صاحب دارا می‌باشند – اگر چه، باز هم، این عامل را نباید جدای از جنس چوبدستی، مغز و طول آن، و تجربیات زندگی و سبک جادوی صاحب آن در نظر گرفت، چرا که همه‌ی این‌ها به هم می‌پیوندند تا چوبدستی مذکور را بی‌مانند سازند.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۱۶ دیدگاه

    1. چوب‌دستی‌تون ۱۲.۵ اینچ طولشه (حدود ۳۲ سانتی‌متر) و انعطاف‌پذیری معقولی هم داره

    2. ببخشید با این اطلاعاتی که تو سایت تو هست فک کنم چوب بسزایی که به من پیشنهاد دادا خیلی کم یاب باشه
      Hornbeam wood with a dragon heartstring core, 14″ and solid flexibility
      اینم تمام چیزاش

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *