در نوزدهمین شماره از فصل زندانی آزکابان لوموس رفتیم سراغ فصل خادم لرد ولدمورت. توی این قسمت شادی، میلاد، خشایار و امید با هم به‌صورت مفصل درباره‌ی پیتر پتی‌گرو، اسکبرز و واکنش حاضرین درباره‌ی واقعیت کشف شده صحبت می‌کنند.

فلایتیو اسپانسر این قسمت از لوموسه.

پادکست لوموس برای ادامه فعالیت خودش به کمک شما نیاز داره. اگر دوست داشتید می‌تونین از طریق این لینک از ما حمایت مالی کنین. و اگر محصول یا خدماتی دارید که فکر می‌کنید پادکست لوموس می‌تونه بستر مناسبی برای معرفیش به مخاطبین باشه، از طریق این لینک خودتون رو به ما معرفی کنید.

لطفا جهت کمک به ارتقای کیفیت پادکست لوموس و انتقال دیدگاه‌های خود به ما در این پرسشنامه کوتاه که ویژه فصل سوم پادکست لوموس تهیه شده شرکت کنید.

جهت ارتباط با ما می‌توانید از طریق podcast@wizardingcenter.com یا توییتر و اینستاگرام در ارتباط باشید.

اجراکنندگان: خشایار، شادی، امید و میلاد
مترجم: حسین غریبی
آهنگساز:
علی خانی
طرح کاور:
Jim Kay © Bloomsbury Publishing Inc
کپی‌رایت:
Warner Bros and J.K.Rowling
ارائه‌ای از وب‌سایت مرکز دنیای جادوگری و دمنتور

۴ دیدگاه

 1. با سلام و احترام
  به نظر من اسنیپ اگر واقعا عاشق لیلی بود نسبت به پسرش با این همه خشم رفتار نمیکرد. به نظر من نام احساس اسنیپ به لیلی عشق نیست یه جور حس مالکیته .
  در عین اینکه قبول دارم آدم شجاعی بوده که در نهایت انتخاب درستی کرده اما قطعا مسیری که اومده پر از کینه و تکبر بوده

 2. سلام خسته نباشید و ممنون بچه ها این چند وقت کل زندگیم داره با لوموس میگذره برای چندمین بار شروع کردم دوباره خوندن کتاب ها و از سیزن ۱ شروع کردم شنبه ها هم که اپیزود جدید رو گوش میدم.
  به نظر من هم سیریوس هم اسنیپ عقده و کینه از بچگیشون رو دارن فقط شاید میزانش متفاوت باشه جدا از این فصل و کتاب کلا سیریوس هم هیچوقت رفتار  خوبی با اسنیپ نداشت و همیشه رفتار هردوشون با خشم و نفرت بود که بخاطر همون مسائل بچگیشون بود کلا خیلی جاها نباید *فقط* اسنیپ رو محکوم کنیم ولی به عنوان کسی که کرکتر مورد علاقش اسنیپه میگم واقعا عقده ای بود و کینه داشت
  درمورد حرفتون در مورد منطق لوپین هم کاملااا موافقم به نظرم یکی از منطقی ترین شخصیت های کل داستان بود و همینش خیلی شخصیتش رو جالب میکنه که بسیار خونسرد و با استدلال مخصوصا توی همین اتفاق حرف میزنه و رفتار میکنه.

 3. با سلام و تشکر فراوان از گروه لوموس
  به نظرم تقابل گروه های دوستی یا آدم هایی که تنهایی رو انتخاب کردن تو کتاب های هری پاتر خیلی جالبه مثلا گروه سه نفره هری رون و هرماینی تقریبا یه گروه دوستی بی نقصه در مقابل گروه دوستی غارتگران که منجر به فاجعه مرگ پدر و مادر هری و زندانی شدن سیریوس شد یا گروه دوستی مالفوی و کراپ و گویل که بیشتر مبتنی بر جایگاه اجتماعی خانواده های بچه هاست در نتیجه ممکنه رو وفادری افراد تاثیر بذاره یا دوستی دامبلدور و گریندل والد که شاید بیشتر به خاطر شباهت در توانمندی هاشون و اهداف والاشون بود که کل دنیای جادوگری و ماگلی تحت تاثیر اون قرار گرفت و دوستی ها و رفاقت های دیگه ای که رولینگ در دنیای جادوگری مطرح کرده. من وقتی به گروه های دوستی های خودم فکر می کنم می بینم که اکثر اونها در اثر منفعت طلبی و… کمرنگ شده. اما چیزی که باعث دلگرمی و خوشحالی درونی من هست اینه که دنیایی که رولینگ در کتابهای هری پاتر خلق کرد موجب به شکل گیری دوستی بین مخاطبان لوموس و سازندگان پادکست شده و لوموس باعث میشه که من خودم رو در یک جمع دوستانه عالی حس کنم

 4. با عرض سلام و خسته نباشید
  فقط می خواستم بگم یکی از دلایل نفرت اسنیپ از سیریوس این بود که فکر می کرد اون باعث مرگ لیلی شده

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *