در ششمین قسمت از فصل زندانی آزکابان پادکست لوموس، سال تحصیلی جدید رو کنار هری، رون و هرماینی شروع می‌کنیم و با کلاس‌ها و اساتید جدید این سال آشنا می‌شیم. توی این قسمت خشایار، امید، شادی و میلاد به همراه دو مهمون عزیز سروش و مینا، در مورد کلاس پیشگویی و پروفسور عجیبش، کلاس تغییر شکل و پروفسور مگانگل، و کلاس مراقبت از موجودات جادویی با هگرید و حواشی جلسه‌ی اولش صحبت می‌کنن.

پادکست لوموس برای ادامه فعالیت خودش به کمک شما نیاز داره. اگر دوست داشتید می‌تونین از طریق این لینک بصورت ارزی و ریالی از ما حمایت مالی کنین.

جهت ارتباط با ما می‌توانید از طریق podcast@wizardingcenter.com یا توییتر و اینستاگرام در ارتباط باشید.

اجراکنندگان: خشایار، شادی، امید و میلاد
مهمانان: سروش و مینا
مترجم: حسین غریبی
آهنگساز:
علی خانی
طرح کاور:
Jim Kay © Bloomsbury Publishing Inc
کپی‌رایت:
Warner Bros and J.K.Rowling
ارائه‌ای از وب‌سایت مرکز دنیای جادوگری و دمنتور

۸ دیدگاه

 1. امیدوارم اینجا هم مثل سایت دمنتور موفق باشد.
  یک خبر خوشحال کننده برای پاترهد ها یان هست که یک بازی با کیفیت به نام هاگوارتز لگلسی ساخته میشود که فوق العاده هست.
  شب خوش

 2. به مجموع جملات یک دنباله میگن سری. فیبوناتچی یک دنبالهٔ معروفه و یکی از سری‌های معروف، سری فوریه است.
  در فارسی واژهٔ «ماده تاریخ» را برای ارتباط بین اعداد و کلمات داریم.
  شاید موضوع درس ریاضیات جادویی بررسی پیشبینی پذیری سیستم‌های دینامیکی (پویا) باشه! که بعدها هم یک قضیهٔ معروف به اسم the magic wand theorem در این موضوع ثابت میشه!

 3. یه جمله ی معروف این پیشگو ها دارن میگن که اگه به پیشگویی و این چیزا اعتقاد داشته باشی برات اتفاق میفتن از نظر من اگه تو اعتقاد داشته باشی ناخوداگاه به سمت اون مسیر و هدف کشیده میشی اگه بهش برسی میگی که پیشگویی شده اگه هم نرسی بازم اعتقادتت به پیشگویی و… پا بر جاست چون مسیر رسیدن به اون پیشگویی رو در پی گرفته بودی و به باور خودت این کار پیشگو بوده نه اراده ی خودت.
  اگه هم اعتقاد نداشته باشی با شنیدن پیشگویی بازم تغییراتی توی مسیرت ایجاد میکنه و شاید به سمت اون مسیر کشیده بشی. و وقتی به هدف میرسی از خودت بپرسی که ایا واقعا اون پیشگو شیاده یا اینده تو دیده.
  همه ی پیشگوی زندگی خودمون و دیگران هستیم چون میتونیم با هر حرفی زندگی یک فرد رو به یک مسیر دیگ یا مسیر دلخواه خودمون بکشونیم.
  اگه برای خودمون پیشگویی کنیم که به یه مقامی میرسیم در راهش تلاش کنیم اون پیشگویی به حقیقت میپیونده.(البته نه توی ایران)

 4. صحبت هایی که آخر پادکست شد خیلی دلنشین بود
  برای من هم هری پاتر یک جایگاه امنه،یک پناهگاه♡
  پناهگاهی که میتونیم برای چند ساعت هم که شده اونجا روزمرگی و مشکلات رو فراموش بکنیم و پا به دنیای جادوی قشنگمون بزاریم جایی که میتونیم فارغ از مسائل روز مره صفای به روحمون بدیم و پر قدرت برگردیم ….=(
  دقیقا بعضی وقتا موسیقی های هری پاتر و هر چیزی مربوط به این دنیای جادوی زیبا میشه ممکنه خیلی حال آدم و خوب بکنه ….
  و بیشتر این قضیه هم بنظر من بخاطر اینه که دنیای که خانم رولینگ اون رو ساخته خیلی دنیای فضایی نیست از اون دنیا خوبا که همه چی توش خوبه و هیچ مشکلی نداره
  دنیای که تو میتونی مثال خیلی از مورد های که ما در دنیای خودمون داریم رو در اونجا ببینی و حتی اینقدر قشنگ به نمایش در آمده که شاید خیلی بهتر از اینجا بتونی اون موضوع رو درکش کنی و اینه که هری پاتر و تبدیل به بهترین کتاب فانتزی حداقل از نظر پاترهدان کرده

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *