پاتیل‌ها جزء وسایلی هستند که مشنگ‌ها و جادوگران هر دو به یک شیوه از آن استفاده می‌کنند و در واقع قابلمه‌هایی بزرگ فلزی برای پخت و پز هستند که می‌توان آن‌ها را بالای آتش آویزان کرد. در حال حاضر هم مردم جادویی و هم مردم غیر جادویی به استفاده از اجاق روی آورده‌اند، استفاده از قابلمه‌ها راحت‌تر شده است و استفاده از پاتیل‌ها منحصر به ساحر و ساحره‌هایی شده است که همچنان به درست کردن معجون در آن‌ها ادامه می‌دهند. برای تهیه معجون به شعله مستقیم آتش نیاز است و این موضوع پاتیل‌ها را تبدیل به کاربردی‌ترین ظرف برای این کار می‌کند.

از آنجا که پاتیل‌ها اکثرا از سرب یا آهن ساخته می‌شوند، همه آن‌ها جادو شده‌اند تا وزنشان برای حمل و نقل کاهش پیدا کند. اختراعات جدید از جمله پاتیل‌های خود هم‌زن و تاشو و مدل‌هایی که از فلزات گران‌بها ساخته شده‌اند نیز وجود دارند که حرفه‌ای‌ها یا افرادی که می‌خواهند پز بدهند، می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند.

نظر جی.کی.رولینگ:

پاتیل‌ها قرن‌ها با دنیای جادویی مرتبط بوده‌اند. آن‌ها در تصاویر چند صد ساله از ساحره‌ها دیده می‌شوند و گویا لپرکان‌ها1Leprechaun، لپرکان از پری هوشمندتر است و مانند وروجک، جن کوتوله یا داکسی خبیث نیست، اما در هر حال بدجنس و نابکار است. طول قامت لپرکان‌ها به ۱۵ سانتی‌متر می‌رسد، رنگ آن‌ها سبز است و تنها در ایرلند یافت می‌شود. لپرکان‌ها ماده‌ای شبیه به طلای واقعی تولید می‌کنند که پس از چند ساعت از بین می‌رود و موجب خنده و سرگرمی آن‌ها می‌شود – جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها، نیوت اسکمندر، ترجمه ویدا اسلامیه. گنجینه‌های خود را در پاتیل نگهداری می‌کنند. داستان‌های پریان و عامیانه بسیاری وجود دارد که در آن‌ها به پاتیل‌هایی با قدرت‌هایی خاص اشاره می‌شود، اما در کتاب‌های هری پاتر آن‌ها فقط یک ابزار معمولی هستند. من در ابتدا برای وسیله ارزشمند متعلق به هلگا هافلپاف2Helga Hufflepuff یک پاتیل را در نظر داشتم، اما اینکه چنین چیز گنده و سنگینی تبدیل به یک جان‌پیچ شود، کمی خنده‌دار و نامأنوس بود. من می‌خواستم وسیله‌ای که هری باید آن را پیدا می‌کرد کوچک‌تر و قابل‌حمل‌تر باشد. پاتیل به عنوان یکی از چهار جواهر افسانه‌ای ایرلند3در اسطوره‌شناسی ایرلند چهار شی جادویی وجود دارد که دانو، رب‌النوع ایرلندی آن‌ها را با خود به سرزمین ایرلند آورد. این چهار شی جادویی سنگ فال (Stone of Fal)، نیزه لاگ (Spear of Lug)، شمشیر نادو (Sword of Nuadu) و پاتیل داگدا (Cauldron of the Dagda) هستند. م. شناخته می‌شود (قدرت جادویی آن از این قرار بود که هیچ‌کس ناراضی آن را ترک نمی‌کرد) و در افسانه سیزده گنجینه بریتانیا (با عنوان پاتیل درینچ4Dyrnwch که پاتیلی غول‌آسا است و برای افراد شجاع، و نه ترسو، گوشت آماده می‌کند) نیز آمده است.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

یک دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *