سلستینا واربک1Celestina Warbeck خواننده‌ی محبوب بین‌المللی ملقب به ساحره‌ی آواز، زاده‌ی کشور ولز2Wales است. پدرش کارمندی دون‌پایه در کمیته‌ی ارتباطات مشنگی3Department of Muggle Relations و مادر مشنگش که هنرپیشه‌ای ناموفق بود، یکدیگر را برای اولین بار به علت حادثه‌ای که برای مادر سلستینا در صحنه‌ی نمایش پیش آمد، ملاقات کردند. طی آن حادثه یک مرگ‌پوشه4Lethifold در حالی که خود را به جای پرده‌ی نمایش جا زده بود، به مادر سلستینا حمله‌ور شد.

صدای خارق‌العاده‌ی سلستینا از همان عنفوان کودکی خودش را نشان داد. مادر سلستینا با علم به اینکه در دنیای جادوگری مدرسه‌ی آوازی وجود ندارد، با بی‌میلی به ثبت نام دخترش در هاگوارتز رضایت داد؛ اما پس از آن به قصد شکوفا شدن استعدادهای دخترش، رگبار نامه‌های خود را مبنی بر درخواست ایجاد گروه کر، باشگاه تئاتر و کلاس رقص در هاگوارتز به سمت مدرسه گسیل کرد.

سلستینا در کنسرت‌هایش معمولا از چند پیک‌مرگ5Banshee به عنوان گروه کر استفاده می‌کند. اما اخبار و حواشی مربوط به کنسرت‌های این خواننده تنها محدود به این مورد نیست؛ سال‌ها پیش یکی از کنسرت‌های خانم واربک صحنه‌ی یک تصادف زنجیره‌ای بود، گزارش شده که طی آن حادثه سه هوادار دوآتشه‌ی سلستینا در حالیکه سعی داشتند به وسیله‌ی جاروی پرنده، خود را به آخرین شب تور آفرودیت بوالهوس6Flighty Aphrodite این خواننده برسانند، بر فراز آسمان شهر لیورپول7Liverpool به شدت با یکدیگر تصادف کردند. همچنین بلیت‌های این خواننده در بازار سیاه همواره با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسد و این یکی از دلایلی است که مالی ویزلی8Molly Weasley هرگز خواننده‌ی مورد علاقه‌ی خود را از نزدیک ندیده است.

خانم واربک تا بحال از شهرت و استعداد خود در راستای امور خیریه و همچنین حرکات اعتراضی نیز بهره برده است. به عنوان مثال جمع‌آوری اعانه برای بیمارستان سوانح و بیماری‌های جادویی سنت‌مانگو9St Mungo از طریق اجرای سرود تیم کوییدیچ اتحاد پادلمیر10Puddlemere United با نام توپ‌های بازدارنده را دفع کن و توپ‌های سرخگون را پاس بده11Beat Those Bludgers Back, Boys, and Chuck that Quaffle Here. همچنین در مقطعی که وزارت سحر و جادو در خصوص شیوه‌ی برگزاری جشن هالووین توسط جادوگران اقدام به تعیین محدودیت‌های قانونی کرده بود، سلستینا در یک حرکت جنجالی ترانه‌ای اعتراضی در نقد این اقدام وزارتخانه اجرا کرد.

از معروف‌ترین کارهای این خواننده می‌توان به ترانه‌ی با افسونگری دلمو به دست آوردی12You Charmed the Heart Right Out of Me و همچنین یک پاتیل عشق عمیق و آتشین13A Cauldron Full of Hot, Strong Love اشاره کرد. طرفداران سلستینا معمولا جادوگران مسنّی هستند که از صدای قدرتمند و سبک فاخر او در اجرا لذت می‌برند. انتشار آلبوم تو پاتیل منو دزدیدی اما قلبمو نمی‌تونی به دست بیاری14You Stole My Cauldron But You Can’t Have My Heart در اوایل قرن بیست و یکم باعث شهرت جهانی این خواننده شد.

زندگی شخصی سلستینا همواره خوراک خوبی برای ستون‌های شایعه‌نویسی روزنامه‌ی پیام امروز15Daily Prophet است. ازدواج زودهنگام او با یکی از رقصنده‌های روی صحنه تنها یک سال به طول انجامید. او سپس با مدیر برنامه‌های خود ازدواج کرد و از او صاحب یک پسر شد، اما پس از آشنایی با آهنگ‌سازی به نام ایروینگ واربل16Irving Warble بعد از ده سال زندگی مشترک از همسرش جدا شد.

نظر جی.کی.رولینگ:

سلستینا یکی از شخصیت‌های پشت پرده‌ی محبوب من در مجموعه‌ی هری پاتر است و از همان زمانی که دنیای هری پاتر در ذهن من شکل می‌گرفت، سلستینا قسمتی از آن جهان بود. اولین حضور این شخصیت در دنیای هری پاتر به روزنامه‌های پیام امروزی برمی‌گردد که در بازه‌ی زمانی کوتاهی برای کانون هوادارانی که توسط انتشارات بلومزبری17Bloomsbury تاسیس شده بود، تهیه و تولید می‌کردم. اگرچه ما در کتاب‌های هری پاتر هرگز سلستینا را از نزدیک مشاهده نمی‌کنیم، اما او همواره در ذهن من – چه از لحاظ ظاهری و چه از نظر سبک اجرا – چیزی شبیه به شرلی بسی18Shirley Bassey خواننده است. من نام کوچک این شخصیت را از دوستی که سال‌ها پیش در دفتر لندن سازمان عفو بین‌الملل19Amnesty International با او همکار بودم، دزدیدم. “سلستینا” نامی بسیار مناسب برای یک ساحره‌ی دلفریب و باشکوه بود.

این داستان توسط محمدحسین مدرس‌نیا ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , ,

۱۱ دیدگاه

  1. جالب بود
    راستش من زیاد با خواننده هایی که با من هم زبان نباشن حال نمی کنم
    حالا چه مشنگ باشن چه جادوگر یا ساحره…
    یه سوال دارم!
    به نظرتون سلستینا واربک، به کدوم یک از خواننده های ایرانی یا خارجی دنیای ما شباهت داره؟

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *