کُوک‌وُرث1Cokeworth شهرستانی خیالی در ناحیه‌ی مرکزی انگلستان است، جایی که هری2Harry یک شب به همراه خاله، شوهرخاله و پسرخاله‌اش دادلی3Dudley در هتل ریل‌ویو4Railview Hotel اقامت می‌کند. هدف این بوده که نام کوک‌ورث شهرکی صنعتی را در ذهن متبادر کند و تداعی‌گر کار و زحمت و کثیفی باشد.

بااینکه هرگز در کتاب‌ها صراحتاً بیان نشده، کوک‌ورث همان‌جایی است که پتونیا5Petunia و لی‌لی اِوانز6Lily Evans و سِوروس اسنیپ7Severus Snape بزرگ شدند. هنگامی‌که خاله پتونیا و عمو ورنون8Uncle Vernon سعی دارند از نامه‌های هاگوارتز فرار کنند، به کوک‌ورث سفر می‌کنند. شاید عمو ورنون احساسی درونی دارد که کوک‌ورث به‌طور بسیار متمایزی غیرجادویی است و نامه‌ها در آنجا به دنبالشان نخواهد آمد. اما حداقل او باید خوب می‌دانست؛ هر چه باشد خواهر پتونیا، لی‌لی، در کوک‌ورث به ساحره‌ی ماهری تبدیل شد.

بنابراین کوک‌ورث است که بلاتریکس9Bellatrix و نارسیسا10Narcissa در ابتدای شاهزاده‌ی دورگه به آنجا رفته و اسنیپ را در خانه‌ی قدیمی والدینش می‌بینند. از وسط کوک‌ورث رودی جریان دارد، که نشان‌دهنده‌ی وجود حداقل یک کارخانه‌ی بزرگ در میان دودکش‌های مشرف به خانه‌ی اسنیپ و نیز خیابان‌های کوچک بسیاری که پر از خانه‌های کارگران است.

۳ دیدگاه

  1. ممنونم ،آقای حسین غریبی و همه دوستانی که این همه کار میکنین و حاصل دسترنجتون رو برای استفاده به این راحتی در اختیار ما میزارین ،دمتون گرم

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *