کُوک‌وُرث۱Cokeworth شهرستانی خیالی در ناحیه‌ی مرکزی انگلستان است، جایی که هری۲Harry یک شب به همراه خاله، شوهرخاله و پسرخاله‌اش دادلی۳Dudley در هتل ریل‌ویو۴Railview Hotel اقامت می‌کند. هدف این بوده که نام کوک‌ورث شهرکی صنعتی را در ذهن متبادر کند و تداعی‌گر کار و زحمت و کثیفی باشد.

بااینکه هرگز در کتاب‌ها صراحتاً بیان نشده، کوک‌ورث همان‌جایی است که پتونیا۵Petunia و لی‌لی اِوانز۶Lily Evans و سِوروس اسنیپ۷Severus Snape بزرگ شدند. هنگامی‌که خاله پتونیا و عمو ورنون۸Uncle Vernon سعی دارند از نامه‌های هاگوارتز فرار کنند، به کوک‌ورث سفر می‌کنند. شاید عمو ورنون احساسی درونی دارد که کوک‌ورث به‌طور بسیار متمایزی غیرجادویی است و نامه‌ها در آنجا به دنبالشان نخواهد آمد. اما حداقل او باید خوب می‌دانست؛ هر چه باشد خواهر پتونیا، لی‌لی، در کوک‌ورث به ساحره‌ی ماهری تبدیل شد.

بنابراین کوک‌ورث است که بلاتریکس۹Bellatrix و نارسیسا۱۰Narcissa در ابتدای شاهزاده‌ی دورگه به آنجا رفته و اسنیپ را در خانه‌ی قدیمی والدینش می‌بینند. از وسط کوک‌ورث رودی جریان دارد، که نشان‌دهنده‌ی وجود حداقل یک کارخانه‌ی بزرگ در میان دودکش‌های مشرف به خانه‌ی اسنیپ و نیز خیابان‌های کوچک بسیاری که پر از خانه‌های کارگران است.

بیشتر بخوانید
مارج دورسلی

مارجری آیلین دورسلیMarjorie Eileen Dursley خواهر بزرگتر ورنون دورسلیVernon Dursley است. با این‌که او خویشاوند نسبی هری پاتر نیست، به ادامه مطلب

ورنون و پتونیا دورسلی

خاله و عموی هری سر کار با یکدیگر آشنا شدند. پتونیا ایوانز، بی‌نهایت رنجیده از این واقعیت که والدینش برای ادامه مطلب

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *