دورمسترنگ1Durmstrang(تلفظ: [Doorm-strang]) زمانی تاریک‌ترین شهرت را در میان هر یازده مدرسهٔ جادوگری داشت، اما هرگز کاملاً استحقاق آن را نداشت. البته این موضوع حقیقت دارد که دورمسترنگ که ساحره‌ها و جادوگران بسیار بزرگِ زیادی را تربیت کرده، دو بار در تاریخ خود تحت مدیریت جادوگرانی با جهت‌گیری مشکوک یا نیت پلید قرار گرفت و یکی از دانش‌آموز سابق آن بدنام شد.

اولین فرد از این مردان نامطلوب، هارفنگ مونتر2Harfang Munter، مدت کوتاهی پس از مرگ مرموز بنیان‌گذار مدرسه، ساحرهٔ بزرگ بلغاری نِریدا وُلچانووا3Nerida Vulchanova، مدیریت مدرسه را در دست گرفت. مونتر پایه‌گذار شهرت دورمسترنگ در دوئل و انواع جادوهای رزمی است که امروزه نیز همچنان بخش چشمگیری از برنامهٔ آموزشی این مدرسه هستند. دومین دورهٔ تاریک در تاریخ دورمسترنگ با مدیریت ایگور کارکاروف4Igor Karkaroff فرارسید، مرگ‌خوار سابقی که هم‌زمان با بازگشت لرد ولدمورت5Lord Voldemort از دوران تبعید، از ترس مجازات شدن به‌دست او، سِمتش را رها کرد و گریخت. کارکاروف مردی بدون وجدان و خودخواه بود که بر اشاعهٔ ترس و ارعاب در میان دانش‌آموزان اصرار داشت و بسیاری از والدین در دوران مدیریت او فرزندانشان را از دورمسترنگ بیرون آوردند.

دانش‌آموز سابقی که بیش از هر کسی به شهرت دورمسترنگ لطمه زد، گلرت گریندل‌والد6Gellert Grindelwald است، یکی از خطرناک‌ترین جادوگران قرن بیستم. با این حال، در سال‌های اخیر، دورمسترنگ دستخوش نوعی تجدید حیات شده و شخصیت‌های بین‌المللی برجسته‌ای همچون ویکتور کرام7Viktor Krum، ستارهٔ کوییدیچ8Quidditch، را تربیت کرده است.

با اینکه گفته می‌شود دورمسترنگ در نقطهٔ دوردستی از شمال اروپا قرار دارد، این مدرسه در خصوص محل استقرار، یکی از رازدارترین مدارس است، بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند در این مورد کاملاً مطمئن باشد. بازدیدکنندگان که باید به افسون حافظه تن بدهند تا خاطره‌شان دربارهٔ نحوهٔ رسیدن به مدرسه پاک شود، در توصیف آن از محوطه‌ای وسیع و پراکنده می‌گویند که مناظر مسحورکنندهٔ بسیاری دارد، خصوصاً کشتی بزرگِ تیره و شبح‌واری که کنار دریاچهٔ پای کوهستان که پشت مدرسه است لنگر انداخته و دانش‌آموزان تابستان‌ها از آن به درون آب شیرجه می‌زنند.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , , , ,

۶ دیدگاه

  1. هاگوارتز هم تام ریدلو داشت که گریندل‌والد دوز دارکش کمتر از اون بوده، یکی از بنیانگذارانش هم که با همچین تزی راجع به ماگل زاده ها میاد تالار اسرارو میسازه یه باسیلیسک هم ضمیمه‌ش میکنه!!! به خاطر گل روی دامبلدور (رفیق جینگ سابق گریندل‌والد تازه)
    و هم نزدن باقی مسائل خوش نام تره به نسبت
    و انصافا ببینید دنیای جادویی چیه که هاگوارتز امن ترین مکانشه =)))))))

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *