اگر مطالعه این مطلب با زمینه تاریک برای شما آزاردهنده است، روی شمایل خورشید در بالای صفحه کلیک کنید.

دورمسترانگ1Durmstrang زمانی تاریک‌ترین شهرت را در میان یازده مدرسه‌ی جادوگری داشت، اما هرگز کاملاً استحقاق آن را نداشت. این موضوع حقیقت دارد که دورمسترانگ که ساحره‌ها و جادوگران واقعاً بزرگی را تربیت کرده، دو بار در تاریخ خود تحت مدیریت جادوگرانی با وابستگی و وفاداری نامشخص یا نیت پلید بوده و یک دانش‌آموز سابق بدنام دارد.

اولین فرد از این مردان نامطلوب، هارفانگ مانتر2Harfang Munter، مدت کوتاهی پس از مرگ مرموز مؤسس مدرسه، ساحره‌ی بزرگ بلغاری نریدا ولچانووا3Nerida Vulchanova، به مدیریت رسید. مانتر پایه‌گذار شهرت دورمسترانگ برای دوئل و انواع جادوهای رزمی است که امروزه نیز بخش تأثیرگذاری از برنامه‌ی آموزشی آنها باقی مانده است. دومین دوره‌ی تاریک در تاریخ دورمسترانگ با مدیریت ایگور کارکاروف4Igor Karkaroff فرا رسید، مرگ‌خوار سابقی که با بازگشت لرد ولدمورت5Lord Voldemort از دوران تبعید، از ترس مجازات شدن به دست او، سمت خود را رها کرده و گریخت. کارکاروف مردی بی‌وجدان و خودخواه بود که بر پرورش ترس و ارعاب در میان دانش‌آموزان اصرار داشت و بسیاری از والدین در دوران مدیریت او فرزندانشان را از دورمسترانگ بیرون آوردند.

دانش‌آموز سابقی که بیش از هر کس دیگر به شهرت دورمسترانگ لطمه زده، گلرت گریندل‌والد6Gellert Grindelwald است، یکی از خطرناک‌ترین جادوگران قرن بیستم. با این حال در سال‌های اخیر دورمسترانگ دستخوش نوعی تجدد شده و شخصیت‌های بین‌المللی برجسته‌ای همچون ستاره‌ی کوییدیچ7Quidditch، ویکتور کرام8Viktor Krum، را تربیت کرده است.

دورمسترانگ با این‌که گفته می‌شود در نقطه‌ی دوردستی از شمال اروپا قرار دارد، یکی از  رازدارترین مدارس در خصوص محل استقرار است، بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند در این مورد کاملاً مطمئن باشد. بازدیدکنندگان که باید تحت افسون فراموشی قرار بگیرند تا اطلاعاتشان درباره‌ی نحوه‌ی رسیدن به مدرسه پاک شود، آنجا را محوطه‌ای وسیع و پهناور توصیف می‌کنند که مناظر حیرت‌انگیز بسیاری دارد، خصوصاً کشتی بزرگ، تیره و شبح‌واری که بر دریاچه‌ی پای کوهستان در پشت مدرسه لنگر انداخته و دانش‌آموزان تابستان‌ها از آن شیرجه می‌زنند.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , , , ,

۶ دیدگاه

  1. هاگوارتز هم تام ریدلو داشت که گریندل‌والد دوز دارکش کمتر از اون بوده، یکی از بنیانگذارانش هم که با همچین تزی راجع به ماگل زاده ها میاد تالار اسرارو میسازه یه باسیلیسک هم ضمیمه‌ش میکنه!!! به خاطر گل روی دامبلدور (رفیق جینگ سابق گریندل‌والد تازه)
    و هم نزدن باقی مسائل خوش نام تره به نسبت
    و انصافا ببینید دنیای جادویی چیه که هاگوارتز امن ترین مکانشه =)))))))

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *