پودر پرواز1Floo powder در قرن سیزدهم توسط ایگناسیا وایلداسمیت2Ignatia Wildsmith اختراع شد. تولید این پودر به شدت کنترل‌شده و محدود است. در تمام بریتانیا تنها شرکتی که مجوز تولید پودر پرواز را دارد، شرکت فلوپوو3Floo-Pow است که دفتر مرکزی‌اش در کوچه‌ی دیاگون قرار دارد، دفتری که درب خود را هرگز به روی هیچ مراجعه‌کننده‌ای باز نمی‌کند.

با اینکه هویّت جادوگران تولیدکننده‌ی پودر پرواز همواره مخفی بوده، هرگز میزان عرضه‌ی این پودر کمتر از میزان تقاضا نبوده است. قیمت این محصول در صد سال گذشته ثابت بوده: هر ملاقه دو سیکل4Sickles. پودر پرواز را در تمام خانه‌های دنیای جادوگری می‌توان یافت، معمولاً در یک جعبه یا گلدان که بر روی شومینه قرار دارد.

فرمول دقیق پودر پرواز یک راز سر به مهر است. تا به حال جادوگران بسیاری در سرتاسر جهان براساس دانسته‌های شخصی خود، اقدام به ساخت پودر پرواز کرده‌اند که تا کنون هیچ‌کدام از این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نبوده است. هر ساله گزارش‌هایی تحت عنوان “پودر تقلّبی” از بیمارستان سوانح و بیماری‌های جادویی سنت‌مانگو5St Mungo منتشر می‌شود که شرح بلایایی است که جادوگران پس از ریختن پودر دست‌سازشان بر روی آتش، بر سر خود آورده‌اند. شفادهنده و سخنگوی بیمارستان سنت‌مانگو، رادرفورد پوک6Rutherford Poke طی مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۰، در حالی که بسیار خشمگین بود اذعان داشت: “بابا ملاقه‌ای دو سیکله ملّت، دست از گدابازی بردارید. انقدر نیش آسیاب‌شده‌ی مار سه‌سر7Runespoor رو روی آتش نریزید و خودتون رو از دودکش خونه‌هاتون شلیک نکنید. از این به بعد اگه کسی با ماتحت سوخته بیاد اینجا، قسم می‌خورم که هرگز درمانش نمی‌کنم. به خدا هر ملاقه‌اش فقط دو سیکله”

این داستان توسط محمدحسین مدرس‌نیا ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
,

۱۲ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *