ورودی سالن عمومی هافلپاف در راهرویی قرار داد که آشپزخانه هاگوارتز نیز آنجاست.  اگر از تابلوهای بی‌جان زیادی عبور کنید که ورودی آشپزخانه را شکل می‌دهند، با کپه‌ای از بشکه‌ها رو به رو خواهید شد که در حفره‌ای سنگی در سمت راست راهرو قرار دارند. اگر بر روی دومین بشکه از پایین، درست میان ردیف دوم، با ریتم «هلگا هافلپاف» ضربه بزنید، در سالن عمومی باز خواهد شد. (پیچیدگی روش ورود به سالن گروه‌ها شاید نشانه‌ای از شهرت فکری هر کدام از گروه‌ها باشد: هافلپاف درگاه ورودی ثابتی دارد و برای باز کردن آن تنها به ضربه زدن ریتمیک نیاز است. اسلیترین و گریفندور درگاهی دارند که هر کسی را که بخواهد وارد شود به چالش می‌کشند. اسلیترین ورودی تقریبا پنهان و رمز متغیر دارد و گریفندور نگهبانی دمدمی مزاج و رمزی که هر از چند گاهی تغییر می‌کند. در ورودی سالن عمومی ریونکلا، گروهی که به محل حضور چابک‌ترین مغزهای هاگوارتز شهرت دارد، هر بار که کسی آن را بکوبد، سوالی فکری یا فلسفی مطرح می‌کند.

اما از این مورد نباید اینگونه استنتاج شود که هافلپافی‌ها احمق یا کند ذهن هستند؛ که گاهی بی‌رحمانه شخصیتشان اینگونه کاریکاتوری تصویر می‌شود. در گذر قرن‌ها چندین متفکر خارق‌العاده از گروه هافلپاف بیرون آمده‌اند. این متفکران در واقع کیفیت صبر، اخلاق کاری قوی و وفاداری، نشانه‌های سنتی گروه هافلپاف را برجسته کرده‌اند.)

برای جلوگیری از ورود دانش‌آموزان غیر هافلپافی، در صورت ضربه زدن بر بشکه‌ی اشتباه و یا با ریتم اشتباه، درِ بشکه‌های دیگر پشت سر هم باز شده و سراپای متجاوز را خیس از سرکه می‌کنند.

مسیر شیب‌دار و زمخت پشت بشکه‌ها اندکی به سمت بالا حرکت می‌کند تا جایی که اتاقی دنج، گرد و با سقفی کوتاه نمایان می‌شود؛ اتاقی که یادآور خانه گورکن است. اتاق با رنگ‌های شاد و زنبوریِ زرد و سیاه تزئیین شده که با چوب‌های براق و به رنگ زنبور میزها و درهای گردی که به سمت خوابگاه پسرها و دخترها باز می‌شوند، بر آن تاکید شده است (خوابگاه به تخت‌خواب‌های چوبی و لحاف‌های چهل‌تکه مجهز شده است).

انبوه گل و گیاه رنگارنگ، جو سالن عمومی هافلپاف را جذاب کرده است: کاکتوس‌های متنوعی در قفسه‌های چوبی دایره‌ای شکل قرار گرفته‌اند (قفسه‌ها برای یکنواختی با دیوار سالن، انحنا دارند)، بسیاری از آن‌ها با عبور افراد شروع به حرکت و رقصیدن می‌کنند. گلدان‌های مسی نیز از سقف آویزان‌اند و برگ سرخس‌ها و پیچک‌های درونشان هنگامی که از زیرشان عبور می‌کنید، موی شما را تمیز می‌کنند.

بالای نمای چوبی بخاری، که اطرافش گورکن‌ها رقصان تزئینی حک شده است، تصویری از هلگا هافلپاف، یکی از چهار بنیان‌گذار مدرسه هاگوارتز، قرار دارد که در حال نوشیدن به سلامتی دانش‌آموزانش با فنجان طلایی دو دسته‌ای است. پنجره‌هایی کوچک و دایره‌ای شکل هم سطح با زمین قلعه نمایی زیبا از چمن مواج و قاصدک‌ها و گاهی اوقات پاهای رهگذران را به تصویر می‌کشد. گرچه این پنجره‌ها کوتاه هستند، اما همواره آفتاب را در سالن حس‌ می‌کنید.

نظر جی‌.کی.رولینگ:

اولین باری که برای این مجموعه برنامه‌ریزی کردم، امیدوار بودم که هری طی مدت تحصیلش در هاگوارتز از هر چهار سالن عمومی گروه‌ها بازدید کند. اما زمانی متوجه شدم که هرگز دلیل منطقی برای ورود هری به سالن عمومی هافلپاف وجود ندارد. با این حال، این سالن به اندازه سه سالن دیگر برای من واقعی است و من همیشه می‌دانستم که هافلپافی‌ها پس از کلاس‌های درس و زمانی که از کنار آشپزخانه عبور می‌کنند، به کجا می‌روند.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۸ دیدگاه

  1. ای کاش عکس سالن (و هر عکس دیگری که در بخش «داستان‌های حاشیه‌ای مرتبط» آورده میشه) رو میشد که بزرگتر کرد و یک‌خورده با دقیق‌تر دیدنش، حالی اضافی برد.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *