وزارت سحر و جادو رسما سال ۱۷۰۷ و با منصوب شدن اولیک گامپ1Ulick Gamp به عنوان اولین وزیر سحر و جادو آغاز به کار کرد. (پیش از سال ۱۷۰۷ شورای جادوگران بزرگترین (و نه تنها) سازمانی بود که جامعه جادوگری را در بریتانیا کنترل می‌کرد. پس از تصویب قانون بین‌المللی رازداری در سال ۱۶۹۲، جامعه جادوگری به ساختار حکومتی سازمان‌یافته‌تر و پیچیده‌تری نسبت به آن چیزی که پیش از آن داشتند، نیاز داشت تا بتواند پنهانی با جامعه در ارتباط باشد، قوانینش را تنظیم کند و از  آن حمایت کند. در این مطلب تنها از ساحر و ساحره‌هایی نام برده شده است که تحت عنوان «وزیر سحر و جادو» فعالیت داشته‌اند.)

وزیر سحر و جادو با رای‌گیری انتخاب می‌شود، هرچند که در مواقع بحرانی این پست بدون رای‌گیری عمومی به فرد خاصی پیشنهاد داده می‌شود (آلبوس دامبلدور چنین پیشنهادی را دریافت کرده و بارها آن را رد کرده بود). هیچ محدودیتی برای مدت زمانی که کسی می‌تواند وزیر و سحر و جادو باقی بماند، وجود ندارد، با این حال وزیر باید حداکثر هر هفت سال یک بار، یک انتخابات برگزار کند. معمولا وزیران سحر و جادو بیش از نخست‌وزیران مشنگ‌ها در پست خود باقی می‌مانند. به طور کلی، با وجود انتقاداتی که نسبت به آن‌ها وجود دارد، جامعه جادوگری بسیار متفاوت‌تر از آن‌ چیزی که در جامعه مشنگی می‌بینیم، از وزیرشان حمایت می‌کنند. این احتمالا به خاطر آن است که جادوگران تصور می‌کنند اگر خودشان به خوبی نتوانند جامعه‌شان را اداره کنند، مشنگ‌ها در کارشان دخالت خواهند کرد.

نخست‌وزیر مشنگ‌ها هیچ نقشی در انتصاب وزیر سحر و جادو ندارد و انتخابات برای وزیر سحر و جادو تنها بین جامعه جادوگری برگزار می‌شود. تمام مسائل مربوط به جامعه جادویی بریتانیا منحصرا توسط وزیر سحر و جادو حل و فصل می‌شوند و او صلاحیت انحصاری برای اداره وزارتخانه‌اش دارد. ملاقات‌های ضروری وزیر سحر و جادو با نخست‌وزیر مشنگ‌ها از طریق تابلوی اولیک گامپ (نخستین وزیر سحر و جادو) که در اتاق مطالعه نخست‌وزیر مشنگ‌ها در ساختمان شماره ۱۰ خیابان داونینگ آویزان است، به او اعلام می‌شود.

پای هیچ نخست‌وزیر مشنگی تا به حال به وزارت سحر و جادو نرسیده است و دلیل آن را دوگالد مک‌فیل2Dugald McPhail (وزیر سحر و جادو طی سال‌های ۱۸۵۸ تا ۱۸۶۵) به صورت خلاصه این‌طور بیان می‌کند: «مغز بیچاره آن‌ها نمی‌تواند آن را درک کند»

وزیر: اولیک گامپ
دوران وزارت: ۱۷۰۷ تا ۱۷۱۸

گامپ که پیش از وزارت، ریاست ویزنگاموت را بر عهده داشت، کاری سخت در پیش داشت تا بتواند جامعه سرکش و وحشت‌زده را برای قبول قانون بین‌المللی رازداری سازگار کند. بزرگ‌ترین دستاورد او تاسیس سازمان اجرای قوانین جادویی بود.

داموکلس رول3Damocles Rowle
1718 تا ۱۷۲۶

رول به خاطر نظریاتش در مورد اینکه «باید با مشنگ‌ها سخت برخورد کرد» انتخاب شد. او که از طرف کنفدراسیون بین‌المللی جادوگران مورد انتفاد قرار گرفته بود، سرانجام مجبور شد از قدرت کناره‌گیری کند.

پرسئوس پارکینسون4Perseus Parkinson
1726 تا ۱۷۳۳

سعی کرد لایحه ممنوعیت ازدواج با مشنگ‌ها را به تصویب برساند. او برداشت اشتباهی از افکار جامعه داشت. جامعه جادوگری که از تمایلات ضد مشنگی خسته شده و خواستار صلح بود، در اولین فرصت رأیش را از او پس گرفت.

الدریچ دیگوری5Eldritch Diggory
1733 تا ۱۷۴۷

وزیری محبوب که برای اولین بار برنامه استخدام کارآگاهان را اجرایی کرد. او در دفترش و بر اثر آبله اژدها از دنیا رفت.

آلبرت بوت6Albert Boot
1747 تا ۱۷۵۲

وزیری دوست‌داشتنی اما بی‌منطق. پس از مدیریت بد در ماجرای شورش اجنه، استعفا داد.

باسیل فلک7Basil Flack
1752 تا ۱۷۵۲

وزیری که کمترین دوران وزارت را داشت. وزارت او فقط دو ماه طول کشید. پس از اینکه اجنه به گرگینه‌ها پیوستند، از کارش استعفا کرد.

هفائستوس گور8Hephaestus Gore
1752 تا ۱۷۷۰

گور یکی از اولین کارآگاهان بود. او موفق شد چند شورش را که موجودات جادویی برپا کرده بودند، سرکوب کند. با این حال تاریخ‌شناسان معتقدند مخالفت او با برنامه‌های احیای اعتبار گرگینه‌ها در نهایت منجر به حملات بیشتری شد. او زندان آزکابان را بازسازی و تقویت کرد.

ماکسیمیلیان کرودی9Maximilian Crowdy
1770 تا ۱۷۸۱

او که پدر ۹ فرزند بود، شخصیت رهبری کاریزماتیکی داشت. او کسی بود که چند گروه اصیل‌زاده را که برای حمله به مشنگ‌ها برنامه‌ریزی می‌کردند، کاملا از بین برد. مرگ مشکوک او در دفترش موضوع اصلی تعداد زیادی از کتاب‌ها و تئوری‌های توطئه است. 

پورتیس ناچبول10Porteus Knatchbull
1781 تا ۱۷۸۹

او به صورت محرمانه در سال ۱۷۸۲ از طرف نخست‌وزیر وقت مشنگ‌ها، لرد نورث، فراخوانده شد. لرد نورث می‌خواست بداند که آیا او می‌تواند برای بیماری عدم تعادل روانی در حال بروز شاه جرج سوم، کاری بکند یا خیر. بعدها به بیرون درز پیدا کرد که لرد نورث11Lord North به جادوگران اعتقاد دارد و او پس از ناتوانی در کسب رای اعتماد، مجبور به استعفا شد.

آنشوس آزبرت12Unctuous Osbert
1789 تا ۱۷۹۸

بیش از حد تحت‌تاثیر وضعیت و ثروت اصیل‌زاده‌ها بود.

آرتمیزیا لافکین13Artemisia Lufkin
1798 تا ۱۸۱۱

اولین وزیر سحر و جادوی زن. سازمان همکاری‌های جادویی بین‌المللی را راه‌اندازی کرد و در دوره وزارتش با لابی‌های فراوان توانست میزبانی جام‌جهانی کوییدیچ را برای بریتانیا بگیرد.

گرگان استامپ14Grogan Stump
1811 تا ۱۸۱۹

یک وزیر سحر و جادوی بسیار محبوب. یک طرفدار پر و پا قرص کوییدیچ (مشهور به گردباد توتشیل15Tutshill، توتشیل روستایی کوچک در انگلستان است که جی.کی.رولینگ کودکی‌اش را در آن گذرانده است. م.)، سازمان ورزش‌ها و بازی‌های جادویی را راه‌اندازی کرد و توانست قانون مربوط به جانوران و موجودات جادویی را که مدتی طولانی محل مناقشه بود، به سمت و سوی مناسبی هدایت کند.

جوزفین فلینت16Josephina Flint
1819 تا ۱۸۲۷

هنگامی که به قدرت رسید نشان داد یک بیمار ضد مشنگ متعصب است. از تکنولوژی‌های جدید مشنگ‌ها بیزار بود. مثلا ادعا می‌کرد تلگراف بر روی عملکرد مناسب چوب‌دستی‌ها اختلال ایجاد می‌کند.

آتلاین گمبول17Ottaline Gambol
1827 تا ۱۸۳۵

وزیری که بسیار آینده‌نگر بود. او کمیته‌ای تشکیل داد تا بر روی توانایی ذهنی مشنگ‌ها تحقیق کنند، زیرا در آن زمان از دوران امپراتوری بریتانیا به نظر می‌رسید که ذهن آن‌ها بهتر از ذهن برخی جادوگران کار می‌کند.

رادولفس لسترنج18Radolphus Lestrange
1835 تا ۱۸۴۱

وزیری متحجر که تلاش کرد سازمان اسرار را ببندد، به این دلیل که این سازمان به دستورات او توجهی نمی‌کرد. در نهایت به علت بیماری مجبور به استعفا شد که بسیاری معتقدند به خاطر عدم توانایی‌اش در کنار آمدن با فشارهایی بود که در مقام وزارت با آن رو‌به‌رو بود.

هورتنسیا میلی‌فوت19Hortensia Milliphutt
1841 تا ۱۸۴۹

بیش از هر وزیر دیگری قانون تصویب کرد. گرچه بسیاری از آن‌ها مفید بودند، اما برخی از آن‌ها نیز خسته‌کننده بود (مثلا اجبار به پوشیدن کلاه نوک‌تیز و مواردی از این قبیل) که در نهایت همین قوانین باعث سقوط سیاسی‌اش شد.

اوانجلین اورپینگتون20Evangeline Orpington
1849 تا ۱۸۵۵

دوست خوب ملکه ویکتوریا که هرگز متوجه نشد او یک ساحره است چه رسد به اینکه بداند او وزیر سحر و جادو است! باور بر این است که اورپینگتون در جنگ‌ کریمه21جنگ کریمه به نبردهای بین امپراتوری روسیه تزاری با امپراتوری فرانسه، امپراتوری بریتانیا، پادشاهی ساردنی و امپراتوری عثمانی گفته می‌شود که طی سال‌های ۱۸۵۳ تا ۱۸۵۶ به وقوع پیوست. از آنجا که جنگ در شبه‌ جزیره کریمه رخ داد، به آن جنگ کریمه می‌گویند. م. مداخله جادویی (و غیرقانونی) کرده است.

پریسیلا دوپونت22Priscilla Dupont
1855 تا ۱۸۵۸

گفته می‌شود که نفرتی غیرمنطقی از نخست‌وزیر مشنگ‌ها، لرد پالمرستون23Lord Palmerston داشته و همین نفرت باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده بود (مثلا سکه‌های درون جیب لرد تبدیل به تخم قورباغه می‌شد و چیزهایی از این قبیل) و این مسأله باعث شد که مجبور به کناره‌گیری از قدرت شود. از قضا، دو روز بعد پالمرستون نیز از طرف مشنگ‌ها مجبور به استعفا شد.

دوگالد مک‌فیل
۱۸۵۸ تا ۱۸۶۵

یک وزیر قابل اعتماد. او زمانی روی کار آمد که مجلس مشنگ‌ها یک سری تحولات قابل توجه را تحمل می‌کرد و به همین دلیل وزارت سحر و جادو دوران آرامی را داشت.

فاریس اسپاوین «دُر افشان»24Faris ‘Spout-hole’ Spavin
1865 تا ۱۹۰۳

پیرترین وزیر و کسی که بیش از سایرین در مقام وزارت باقی مانده است. او توانست از «ترور نافرجام» (ضربه) یک سانتور جان سالم به در ببرد. سانتور مذکور به خاطر جوک افتضاح «یه روز یه سانتور و یه جن و یه شبح میرن به یک میخونه» که اسپاوین تعریف کرده بود، آزرده خاطر شده بود. در مراسم خاک‌سپاری ملکه ویکتوریا در لباس یک دریاسالار شرکت کرد و زمانی که ویزنگاموت با ملایمت به او گفت که دیگر وقت آن رسیده که از وزارت کناره‌گیری کند، داد و بیداد راه انداخت (زمانی که اسپاوین وزارتخانه را ترک کرد، ۱۴۷ سال سن داشت).

ونیوسا کریکرلی25Venusia Crickerly
1903 تا ۱۹۱۲

او دومین کارآگاهی بود که به این مقام می‌رسید و هم شایسته آن بود و هم محبوبیت داشت. کریکرلی در یک حادثه احمقانه باغبانی (که با مهر گیاه26مهر گیاه (به انگلیسی: Mandrake) نام گیاهی با ریشه‌ی ضخیم و گوشتی است که شکل ظاهری این ریشه شباهت به انسان دارد و به همین خاطر در مورد آن افسانه‌های زیادی ساخته شده است. م. در ارتباط بود) جان خود را از دست داد.

آرچر اورموند27Archer Evermonde
1912 تا ۱۹۲۳

در زمان اولین جنگ جهانی مشنگ‌ها، قوانین اضطراری ادموند جادوگران را از دخالت در جنگ منع می‌کرد تا مبادا قانون بین‌المللی رازداری در سطح گسترده‌ای زیر پا گذاشته شود. هزاران نفر با او مخالفت کردند و مردم هر جا که توانستند به مشنگ‌ها یاری رساندند.

لورکان مک‌لیرد28Lorcan McLaird
1923 تا ۱۹۲۵

یک جادوگر با استعداد اما یک سیاست‌مدار نه چندان محبوب. مک‌لیرد مرد بسیار کم حرفی بود و از طریق بله یا خیر گفتن و به کمک دودهایی که با چوب‌دستی‌اش درست می‌کرد، با بقیه ارتباط برقرار می‌کرد. به خاطر رفتارهای عجیب و غریبش مجبور به استعفا شد.

هکتور فالی29Hector Fawley
1925 تا ۱۹۳۹

بدون شک به خاطر تفاوت بارزش با مک‌لیرد رای آورد. فالی پر جنب و جوش و خودنما خطری که به وسیله گلرت گریندل‌والد30Gellert Grindelwald جامعه جهانی جادوگری را تهدید می‌کرد، دست کم گرفت و با از دست دادن شغلش بهای این کار را پرداخت.

لئونارد اسپنسرمون31Leonard Spencer-Moon
1939 تا ۱۹۴۸

وزیر بی عیب و نقصی که از آبدارچی بخش حوادث و فجایع جادویی تبدیل به وزیر سحر و جادو شد. بر دوره حساس جنگ بین‌المللی که مشنگ‌ها و جادوگران را درگیر کرده بود، نظارت داشت. رابطه کاری خوبی با وینستون چرچیل32Winston Churchill، نخست‌وزیر بریتانیا در طول جنگ جهانی دوم. م. داشت. 

ویلهلمینا تافت33Wilhelmina Tuft
1948 تا ۱۹۵۹

ساحره سرحالی که بیش از یک دهه در دوره رفاه و امنیت بر کرسی ریاست وزارتخانه تکیه زد. او در دفترش و به علت حساسیت به شکلات با طعم گیاه الیاتسی34گیاه الیاتسی گیاهی است که باعث خنده غیر قابل کنترل می‌شود. م. مرد.

ایگناتیوس تافت35Ignatius Tuft
1959 تا ۱۹۶۲

فرزند وزیر قبلی. یک آدم افراطی که به واسطه محبوبیت مادرش توانست در انتخابات برنده شود. وعده راه‌اندازی سیستمی بحث‌برانگیز و خطرناک برای تربیت دیوانه‌سازها داده بود و در نهایت از کارش اخراج شد.

نابی لیچ36Nobby Leach
1962 تا ۱۹۶۸

اولین وزیر سحر و جادوی مشنگ‌زاده. انتصاب او باعث بهت و حیرت محافظه‌کاران (اصیل‌زادگان) شد و بسیاری از آن‌ها به نشانه اعتراض از پست‌های دولتی استعفا دادند. همواره همه چیز را در مورد اینکه در قهرمانی انگلیس در جام جهانی سال ۱۹۶۶ دست داشته، تکذیب می‌کرد. به خاطر مبتلا شدن به یک بیماری مرموز از وزارت کنار کشید (تئوری‌های توطئه زیادی در این زمینه وجود دارد).

یوجینیا جنکینس37Eugenia Jenkins
1968 تا ۱۹۷۵

جنکینس در اواخر دهه ۶۰ با شایستگی شورش اصیل‌زادگان حین راه‌پیمایی حقوق فشفشه‌ها را مدیریت کرد، اما کمی بعد با اولین دوره قدرت‌گیری لرد ولدمورت مواجه شد. جنکینس خیلی زود به خاطر عدم توانایی کافی برای مقابله با این چالش، از کار برکنار شد.

هارولد مینچام38Harold Minchum
1975 تا ۱۹۸۰

یک فرد افراطی. دیوانه‌سازهای اطراف آزکابان را افزایش داد اما نتوانست جلوی قدرت‌گیری غیرقابل مهار ولدمورت را بگیرد.

میلی‌سنت بگنولد39Millicent Bagnold
1980 تا ۱۹۹۰

یک وزیر بسیار توانمند. او باید روز بعد از شبی که هری‌پاتر از حمله لرد ولدمورت جان سالم به در برد، به خاطر نقض‌های متعدد قانون بین‌المللی رازداری به کنفدراسیون بین‌المللی جادوگران توضیح می‌داد. او با گفتن یک جمله معروف، خود را به طرز هنرمندانه‌ای از اتهامات تبرئه کرد: «من خواستار حق انکارنشدنی‌مان برای برگزاری جشن هستم». جمله‌ای که فریاد شادی حاضران را به همراه داشت.

کورنلیوس فاج
۱۹۹۰ تا ۱۹۹۶

یک سیاستمدار حرفه‌ای که بیش از حد محافظه‌کار بود. انکار مداوم این موضوع که هنوز خطر لرد ولدمورت وجود دارد، در نهایت برایش به قیمت شغلش تمام شد.

روفس اسکریم‌جیور
۱۹۹۶ تا ۱۹۹۷

سومین کارآگاهی که به مقام وزارت رسید. اسکریم‌جیور در دفترش به دست لرد ولدمورت کشته شد.

پیوس تیکنس
۱۹۹۷ تا ۱۹۹۸

به خاطر اینکه در تمام طول وزارتش تحت طلسم فرمان بود و اصلا نمی‌دانست که دارد چه کار می‌کند، نامش از بیشتر اسناد اداری حذف شده است.

کینگزلی شکلبولت40Kingsley Shacklebolt
1998 تا به امروز

پس از مرگ لرد ولدمورت بر عملیات دستگیری مرگ‌خواران و حامیان ولدمورت نظارت کرد. او در ابتدا به صورت موقت به سمت «سرپرست وزارتخانه» منصوب شد، اما متعاقبا پس از رای‌گیری به عنوان وزیر انتخاب شد.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , , ,

۹ دیدگاه

  1. یا خدا
   به حق تمبون ندیده ی مرلین
   قرار نیست که تا ابدُدّهر، اسم همه ی وزیرارو بگن
   حالا اصن یهو هرمینو از کجا به ذهنت رسید!؟

 1. چرا اسم تراورس که توی جنایات گریندلوالد وزیر وقت سحر جادو بود
  و اون زمان با دامبلدور هم مخالفت شدیدی داشت توی لیست نبود؟

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *