اگر مطالعه این مطلب با زمینه تاریک برای شما آزاردهنده است، روی شمایل خورشید در بالای صفحه کلیک کنید.

نام خانواده‌ی اولیوندر مدتی مدیدی با شغل اسرارآمیز چوبدستی‌سازی عجین بوده است. گفته می‌شود نام آن‌ها به معنای «کسی که صاحب چوبدستی زیتون است» می‌باشد، که می‌توان از آن نتیجه گرفت که اولیوندر اصلی از یک منطقه‌ی دیگر به بریتانیا آمده است (چون درخت زیتون بومی انگلستان نیست). خود آقای اولیوندر معتقد است که اولین اجداد او همراه با رومی‌ها وارد این کشور شده‌اند، و یک دکه‌ی کوچک راه انداخته‌اند (و متعاقب آن مغازه) تا به جادوگران بریتانیای باستان که چوبدستی‌هایشان ساختار زمخت و عملکرد نامطمئنی داشت، چوبدستی بفروشند.

آقای اولیوندر احتمالاً بهترین چوبدستی‌ساز در جهان است، و خارجی‌های بسیاری ترجیح می‌دهند به لندن سفر کنند تا به جای چوبدستی‌های ارائه شده در منطقه‌ی خودشان، یکی از چوبدستی‌های او را تهیه کنند. آقای اولیوندر در یک کسب و کار خانوادگی بزرگ شد که به زودی استعداد خود را در آن نشان داد. وی یک جاه‌طلبی برای اصلاح و بهبود مغز و جنس چوب چوبدستی داشت که تاکنون نیز از آن‌ها استفاده می‌شود و از همان روزهای نخست اراده‌ی محکم و حتی متعصبانه‌ای در رسیدن به چوبدستی آرمانی داشت.

پیش از ورود آقای اولیوندر به کسب و کار خانوادگی، جادوگران از مغزهای بسیار متفاوتی برای چوبدستی استفاده می‌کردند. اغلب اوقات مشتریان شیئی جادویی را به چوبدستی‌ساز می‌دادند که به آن دلبسته بودند، یا به ارث برده بودند، یا خانواده‌شان با آن سوگند خورده بودند (با چوبدستی فلور دلاکور به این موضوع اشاره شد). با این حال، آقای اولیوندر، با وسواس خاصی اصرار داشت که بهترین چوبدستی‌ها هرگز صرفاً با قرار دادن موی سبیل یک نیزل1موجودی کوچک شبیه به گربه، با موهای خال‌دار یا گل باقالی، گوش‌های بزرگ که دم آن مانند دم شیر است. برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به کتاب «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها». (یا ساقه‌ی یک گیاه آویشن کوهی که زمانی پدر یک جادوگر را از مسموم شدن نجات داده بود، یا موی یال یک کلپی2یک دیو آبی که می‌تواند به اشکال گوناگونی ظاهر شود اما اکثر اوقات به شکل اسبی است که یال‌هایش از جنس نی بوریاست. برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به کتاب «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها». که یک ساحره در تعطیلاتش در اسکاتلند آن را دیده است) در چوب مورد علاقه‌ی مشتری ساخته نمی‌شوند. از نظر او، بهترین چوبدستی‌ها مغزی از اشیاء جادویی بی‌نهایت قدرتمند دارند، که با مهارت در میان چوبی که با دقت انتخاب شده و مکمل مغز آن باشد، قرار گرفته است، و نتیجه‌ی آن باید با صاحبی که با چوبدستی بیشترین کشش و نزدیکی را دارد مطابق باشد. با این که در ابتدا مقاومت بسیار زیادی در برابر این نحوه‌ی بسیار متفاوت عرضه‌ی چوبدستی شد، به سرعت برای مردم روشن شد که چوبدستی‌های اولیوندر به مراتب بهتر از هر نوع چوبدستی بود که قبلاً ارائه می‌شد. روش‌های او برای ترکیب چوب‌های چوبدستی و مواد مغز که با هم جفت شده و با صاحب ایده‌آل آن تطبیق داده می‌شد، همگی رازهایی هستند که آزمندانه توسط او محافظت می‌شوند و چوبدستی‌سازان رقیب به دنبال آن بوده‌اند.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۵ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *