نشان مرلین (گاهی به اختصار «ن.م»)1Order of Merlin (مخفف: O.M) از سوی ویزنگاموت2Wizengamot (دیوان عالی قضایی جادوگری. م.) اهدا می‌شود، سازمانی که قدمتش به پیش از وزارت سحر و جادو برمی‌گردد و کارکرد کنونی آن ترکیبی از دادگاه و مجلس است. این نشان مشتمل بر مدالی طلایی و زیبا با یک روبان سبز (درجه یک)، روبان بنفش (درجه دو) یا روبان سفید (درجه سه) است.

نشان مرلین، که به یاد مشهورترین جادوگر آن دوران نام‌گذاری شده، از قرن پانزدهم اهدا شده است. افسانه‌ها حکایت از آن دارند که روبان سبز، که نشان درجه یک به آن آویخته می‌شود، نشانگر گروه هاگوارتز مرلین است.

نشان درجه یک «برای اعمال ممتاز یا شجاعانه‌ی بی‌نظیر» در جادو، نشان درجه دو برای «موفقیت یا مجاهدتی فوق‌العاده» اهدا می‌شود و نشان درجه سه به کسانی اهدا می‌شود که «سهمی در رشد ذخایر دانش یا سرگرمی ما داشته‌اند».

همچون اغلب چنین جوایزی که خواهان بسیاری دارند، به نظر می‌رسد اشخاص مطلوب وزارت سحر و جادو، خصوصاً طبقات بالا، بیش از حد انتظار به این جایزه نائل می‌شوند. هنگامی‌که آلبوس دامبلدور3Albus Dumbledore ن.م (درجه یک) خود را برای غلبه بر جادوگر سیاه گریندل‌والد4Grindelwald دریافت کرد کسی به مخالفت نپرداخت، اما زمانی که کورنلیوس فاج5Cornelius Fudge، وزیر سحر و جادو، به پاس دوران ریاستش که از نظر بسیاری اصلاً درخشان نبود، ن.م (درجه یک) به خود اعطا کرد، سر و صدای زیادی در جامعه‌ی جادوگری به پا شد. یکی دیگر از افرادی که چندان سزاوار دریافت بالاترین درجه‌ی نشان نبود، آرکتیوروس بلک 6Arcturus Black (آرکچروس بلک)، پدربزرگ سیریوس بلک7Sirius Black بود که عمده‌ی مردم بر این باور بودند که با قرض دادن مقدار بسیار زیادی طلا به وزارتخانه، آن را خریده است.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, ,

۶ دیدگاه

    1. نمیدونی؟ خب اشکالی نداره ولی تعجب کردم که با اینکه پاتر هدی نمیدونی مرلین کیه
      مرلین بزرگترین و قدرتمند ترین جادوگر تمام دوران بوده تاحالا هیچکس به پای اون نرسیده و میگن که واقعی بوده و هنوزم زندست هیچکس از بعد از اون جنگی که داستانش رو نمیدونم ندیدتش و خیلی ها فکر میکنن مرده به نظر من اینها واقعیه و بهشون اعتقاد دارم ولی شاید از نظر بقیه من احمق بنظر بیام و با خودشون فکر کنن اینا همش خرافاته برای من مهم نیست که بقیه چی فکر میکنن البته اینا واسه کسی مهم نیس بالاخره ببخشید که زیادی حرف زدم

    2. مرلین بزرگ ترین جادوگر کل دوران جادوگری هست که در افسانه در دربار آرتور شاه انگلیس زندگی میکرد مرلین قدرتمند تر از دامبلدور و چهار بنیان گذار هاگوارتز در کل قوی ترین جادوگر هست بعد از یکی از جنگ ها دیگه کسی اونو نمیبینه

  1. منم هم به مرلین و جاروکش ارزش و احترام میزارم کسی بود که خیر وارد اون زمان پادشاهی کرد وبا نیروی جادویی که داشت با اهریمن و شر و بدی مبارزه کرد خیلی دوست داشتم نیروی جادویی مرلین داشتم

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *