نشان مرلین (گاهی به اختصار «ن.م»)۱Order of Merlin (مخفف: O.M) از سوی ویزنگاموت۲Wizengamot (دیوان عالی قضایی جادوگری. م.) اهدا می‌شود، سازمانی که قدمتش به پیش از وزارت سحر و جادو برمی‌گردد و کارکرد کنونی آن ترکیبی از دادگاه و مجلس است. این نشان مشتمل بر مدالی طلایی و زیبا با یک روبان سبز (درجه یک)، روبان بنفش (درجه دو) یا روبان سفید (درجه سه) است.

نشان مرلین، که به یاد مشهورترین جادوگر آن دوران نام‌گذاری شده، از قرن پانزدهم اهدا شده است. افسانه‌ها حکایت از آن دارند که روبان سبز، که نشان درجه یک به آن آویخته می‌شود، نشانگر گروه هاگوارتز مرلین است.

نشان درجه یک «برای اعمال ممتاز یا شجاعانه‌ی بی‌نظیر» در جادو، نشان درجه دو برای «موفقیت یا مجاهدتی فوق‌العاده» اهدا می‌شود و نشان درجه سه به کسانی اهدا می‌شود که «سهمی در رشد ذخایر دانش یا سرگرمی ما داشته‌اند».

همچون اغلب چنین جوایزی که خواهان بسیاری دارند، به نظر می‌رسد اشخاص مطلوب وزارت سحر و جادو، خصوصاً طبقات بالا، بیش از حد انتظار به این جایزه نائل می‌شوند. هنگامی‌که آلبوس دامبلدور۳Albus Dumbledore ن.م (درجه یک) خود را برای غلبه بر جادوگر سیاه گریندل‌والد۴Grindelwald دریافت کرد کسی به مخالفت نپرداخت، اما زمانی که کورنلیوس فاج۵Cornelius Fudge، وزیر سحر و جادو، به پاس دوران ریاستش که از نظر بسیاری اصلاً درخشان نبود، ن.م (درجه یک) به خود اعطا کرد، سر و صدای زیادی در جامعه‌ی جادوگری به پا شد. یکی دیگر از افرادی که چندان سزاوار دریافت بالاترین درجه‌ی نشان نبود، آرکتیوروس بلک ۶Arcturus Black (آرکچروس بلک)، پدربزرگ سیریوس بلک۷Sirius Black بود که عمده‌ی مردم بر این باور بودند که با قرض دادن مقدار بسیار زیادی طلا به وزارتخانه، آن را خریده است.

بیشتر بخوانید
کنگره جادویی ایالات متحده آمریکا (ماکوزا)

خاستگاه کنگره جادویی ایالات متحده آمریکا که به اختصار ماکوزاMACUSA نامیده می‌شود، در سال ۱۶۹۳ و پس از تصویب قانون ادامه مطلب

دلورس آمبریج

دلورس جین آمبریج بزرگ‌ترین و تنها دختر آرفورد آمبریجOrford Umbridge جادوگر و الن کراکنلEllen Cracknell مشنگ بود که یک پسر ادامه مطلب

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, ,

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *