افسون وفاداری1Fidelius Charm افسونی باستانی‌ست و تا به امروز هم استفاده می‌شود. کاربرد آن به پنهان کردن اطلاعات درون یک شخص زنده برمی‌گردد. فرد انتخاب شده یا رازدار تنها شخصی خواهد شد که توانایی برملا کردن اطلاعات محافظت شده را به دیگران دارد، حتی اگر دیگران از قبل در جریان راز قرار گرفته شده باشند. اگر رازدار اطلاعات مخفی را با شخصی که به او اعتماد دارد در میان بگذارد، او هم تحت تاثیر افسون وفاداری قرار می‌گیرد و دیگر امکان انتقال اطلاعات را نخواهد داشت.

افسون وفاداری بدون ضعف نیست. اگر رازدار اراده به افشای اطلاعات کند در هر زمان که بخواهد اینکار انجام می‌شود (اگرچه راز را نمی‌توان به زور، با سحر یا تحت شکنجه از رازداری که قصد برملا کردن آن را ندارد بیرون آورد. این کار باید با اختیار انجام شود). اگر رازدار بمیرد، هر کسی که به آن اعتماد کرده و اطلاعات را داده، تبدیل به رازدار می‌شود. این اتفاق ممکن است برای هر چند نفری که بیشتر مایل به شریک شدن در راز هستند، بیافتد.

به طور کلی، تبدیل شدن به یک رازدار موقعیتی خطرناک به حساب می‌آید. افسونی بسیار جدی و الزام آور است که کمتر کسی به سادگی می‌تواند عهده‌دار آن شود. علیرغم اینکه راز را فقط به صورت داوطلبانه می‌توان افشا کرد، بسیاری از افراد تحت طلسم فرمان2Imperius و شکنجه‌گر3Cruciatus برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات قرار می‌گیرند.

این داستان توسط امید ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۱۲ دیدگاه

  1. کاشکی این مطالب رو به شکل کتاب و pdf درست کنید تا بتونیم دانلود کنیم و البته به این شکلی هم که هست باقی بمونه ولی مثلا ی لینک برای دانلود مطالب هم وجود داشته باشه

    1. توی مرکز دنیای جادوگری تصمیم گرفتیم به پیروی از سایت اصلی مطالب رو فقط به شکل تحت وب منتشر کنیم.

  2. هری فرصت های فوقالعاده ای رو از دست داد . مثلا میخواست سیریوس رو که بی گناه بود بکشه . بعد حالا که دید پیتر به پدر مادرش خیانت کرده تازه خودش هم که در حال کشتنش نبود دو نفر دیگه میخواستن بکشنش اومد گفت بره آزکابان . که آخر همه تقصیرا بیفته تقصیر ریموس واسه گرگینه بودنش و نخوردن معجونش 😐 یا مثلا بئاتریکس اونم نکشت

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *