نظر جی.کی.رولینگ:

ایده و مفهوم سنگ جادو را من ابداع نکرده‌ام، این سنگ شیئی افسانه‌ای است که زمانی باور بر این بوده که واقعی و هدف اصلی کیمیاگری بوده است.

خواص سنگ جادوی «من» با اکثر ویژگی‌هایی که باستانیان به آن نسبت می‌دادند، مطابق است. گفته می‌شد این سنگ فلزهای عادی را به طلا تبدیل می‌کند، و همچنین اکسیر حیات تولید می‌کند، که می‌تواند انسان را جاویدان کند. کیمیاگران «نابغه» – پیشروان شیمی‌دانان و فیزیک‌دانان – همچون اسحاق نیوتن و نیکلاس فلامل (واقعی)، گاهی برای یک عمر، در جستجو بوده‌اند تا راز ساخت آن را کشف کنند.

در نوشته‌های قدیمی زیادی که در آن‌ها به سنگ اشاره شده است، رنگ آن به طور متفاوت قرمز و سفید توصیف شده است. این رنگ‌ها در اکثر توجیهات کیمیاگری مهم بوده و اغلب گفته شده دارای معنایی نمادین هستند.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *