تسترال‌ها1Thestral از آنجاکه به شکل اسب‌هایی سیاه، استخوانی و با بال‌هایی شبیه خفاش ظاهر می‌شوند اما برای تمام کسانی که تابه‌حال با مرگ سر و کار نداشته‌اند نامرئی هستند، شهرت نسبتاً مرگ‌آور و هولناکی دارند. در قرن‌های گذشته دیدن آنها بدشگون تلقی می‌شد؛ سال‌های زیادی است که شکار شده و مورد بدرفتاری قرار می‌گیرند و ذات حقیقی آنها (که مهربان و بی‌آزار است) تا حد زیادی درست درک نشده است. تسترال‌ها نشانهٔ شگون بد نیستند و (علیرغم ظاهر رعب‌انگیزشان) هیچ‌گونه خطری برای انسان ندارند و همیشه وحشتی را که بار اول به بیننده دست می‌دهد در نظر می‌گیرند.

 اگر کسی بتواند تسترال‌ها را ببیند، نشانهٔ آن است که مرگ را به چشم دیده و درکی عاطفی از معنای مرگ پیدا کرده است. تعجبی ندارد که مدت زیادی طول کشید تا مفهوم آن به‌طور کامل درک شود، زیرا لحظهٔ دقیق پدید آمدن چنین ادراکی بسته به افراد، متفاوت است. هری پاتر تا سال‌ها پس از کشته شدن مادرش در برابر چشمانش نمی‌توانست تسترال‌ها را ببیند، چون در زمان رخ دادن این قتل تازه از دوره‌ی شیرخوارگی فارغ شده بود و قادر به درک این ضایعه برای خودش نبود. حتی پس از مرگ سدریک دیگوری2Cedric Diggory، چندین هفته طول کشید تا معنای کاملِ قطعیتِ مرگ در او سرایت کند. تنها در این زمان بود که تسترال‌هایی که کالسکه‌ها را از ایستگاه هاگزمید به قلعهٔ هاگوارتز می‌کشیدند برای او نمایان شدند. اما از سوی دیگر، لونا لاوگود3Luna Lovegood که وقتی کم سن و سال بوده مادرش را از دست داده، مدت کوتاهی پس از آن تسترال‌ها را دید چراکه او غیب‌باور و معنوی‌گراست و از زندگی پس از مرگ ترسی ندارد.

با این‌که این اسب‌های گوشت‌خوار ظاهری ترسناک دارند، مظهر سفر به بُعدی دیگرند و کسانی را که به آنها اعتماد می‌کنند با وفاداری و اطاعت پاداش می‌دهند. تسترال‌ها بومی جزایر بریتانیا4مجموعه جزایری شامل جزیرهٔ اصلی بریتانیای کبیر (انگلستان، اسکاتلند و ولز)، ایرلند و هزاران جزیرهٔ کوچک‌تر است. م. و ایرلند هستند اما در بخش‌هایی از فرانسه و شبه‌جزیرهٔ ایبری5شبه‌جزیره‌ای در غرب اروپا که شامل کشورهای اسپانیا و پرتغال امروزی است. م. نیز دیده شده‌اند؛ به نظر می‌رسد الفت خاصی با جادوگرانی دارند که از نسل مردمان اسب‌دوستِ سلت6سلت‌ها قبایلی هندواروپایی بودند که پیش از دوران رومیان در جزایر بریتانیا، اسپانیا و گال ساکن بودند و به زبان سلتی سخن می‌گفتند. م. هستند. سایر مناطق دنیا به‌جای تسترال‌ها، جایگزین دیگری برای خود دارند.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , ,

یک دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *