نظر جی.کی.رولینگ:

خون‌آشام‌ها در دنیای هری پاتر وجود دارند و این موضوع در آثار ادبی که هری و دوستانش در درس دفاع در برابر جادوی سیاه می‌خوانند نشان داده شده، اما این موجودات نقش مهمی در داستان ندارند. افسانهٔ خون‌آشام چنان غنی است و چنان در ادبیات و فیلم‌ها مورداستفاده قرار گرفته که احساس کردم چیز زیادی نمی‌توانم به باورهای موجود بیفزایم. درهرحال، خون‌آشام‌ها از باورهای اروپای شرقی هستند و هنگامی که برای هری دشمن‌هایی خلق می‌کردم، در کل تلاشم بر این بود که از اساطیر و باورهای عامیانهٔ بریتانیا الهام بگیرم. به همین دلیل، جز چند اشاره‌ی گذرا، تنها خون‌آشامی که هری در کتاب‌ها با او آشنا می‌شود سنگویینی1Sanguini در «شاهزادهٔ دورگه» است که در یک مهمانی حضور مختصر و طنزی دارد.

اما دفترهای یادداشت خیلی قدیمی‌ام را که بررسی کردم، دیدم که در اولین فهرست هیئت‌علمی، استاد خون‌آشام بدون درسی به نام «تروکار»2Trocar وجود داشت که از یاد برده بودم. تروکار میله‌ی باریکی با نوک تیز است که برای استخراج مایعات بدن وارد رگ‌ها یا حفره‌های بدن می‌شود، بنابراین فکر می‌کنم برای خون‌آشام اسم نسبتاً خوبی است. البته از قرار معلوم، او را چندان شخصیت شکل‌یافته‌ای قلمداد نمی‌کردم، زیرا تقریباً همان اوایل در یادداشت‌هایم ناپدید شده است.

برای مدتی طولانی، دائماً در بین طرفداران شایعه بود که شاید اسنیپ3Snape خون‌آشام باشد. درست است که او رنگ‌پریدگی بیمارگونه‌ای داشت و گاهی با ردای سیاه و بلندش شبیه یک خفاش بزرگ توصیف شده است، اما هرگز واقعاً به خفاش تبدیل نمی‌شود، در روز روشن بیرون از قلعه او را می‌بینیم و هیچ‌وقت در هاگوارتز جسدی پیدا نشد که روی گردنش جای سوراخ‌‌هایی باشد. خلاصهٔ کلام این‌که اسنیپ نسخهٔ نوسازی‌شدهٔ تروکار نیست.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۲ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *