توضیحات زیر در خصوص قدرت‌ها و خواص سه مغز اصلی چوبدستی که توسط آقای گریک اولیوندر استفاده می‌شود برگرفته از یادداشت‌های خود اوست.

زمانی که تازه وارد این کار شده بودم، هنگامی که می‌دیدم پدرِ چوبدستی‌سازم با مواد مغز چوبدستی نامرغوبی چون موی کلپی کلنجار می‌رود، عزمم را جزم کردم که بهترین مغزها را کشف کنم و زمانی که کسب و کار خانوادگی به من رسید تنها با آن مواد کار کنم. موفق به انجام این مهم نیز شدم. پس از آزمایشات و تحقیقات فراوان، به این نتیجه رسیدم که تنها سه شیء قادر هستند کیفیتی به چوبدستی تولید شده دهند که من با خشنودی کامل نام ممتاز اولیوندر را بر آن نهم: موی تک‌شاخ، ریسه‌ی قلب اژدها و پر ققنوس. هر کدام از این مواد گران و کمیاب ویژگی‌های خاص خودش را دارد. در زیر شرح مختصری از تحقیقاتم را درباره‌ی هر کدام از این «مغزهای اعلی» می‌آورم. خوانندگان باید این را در نظر داشته باشند که هر چوبدستی ترکیبی از چوب آن، مغز آن و تجربه و سرشت صاحب آن است؛ و گرایش و تمایلات هر کدام ممکن است دیگری را خنثی و یا بر آن برتری یابد؛ در نتیجه این تنها می‌تواند خلاصه‌ای بسیار کلی از یک موضوع بی‌نهایت پیچیده باشد.

تک‌شاخ

موی تک‌شاخ معمولاً پایدارترین جادوها را تولید می‌کند، و کمتر از همه تحت‌الشعاع نوسانات و انسدادها قرار می‌گیرد. چوبدستی‌هایی که مغز تک‌شاخ دارند به طور کلی سخت‌تر از بقیه به جادوی سیاه روی می‌آورند. این چوبدستی‌ها وفادارتر از همه هستند، و معمولاً به اولین صاحب خود به شدت وفادار می‌مانند، چه جادوگر یا ساحره‌ی ورزیده‌ای باشد و چه نباشد.

نقاط ضعف جزئی موی تک‌شاخ آن است که آن‌ها قدرتمند‌ترین چوبدستی‌ها را نمی‌سازند (هر چند ممکن است جنس چوبدستی آن را جبران کند) و این که اگر شدیداً به صوت اشتباه استفاده شوند دچار سرخوردگی می‌شوند، به این معنی که ممکن است مو «بمیرد» و لازم باشد که آن را جایگزین کرد.

اژدها

غالباً، ریسه‌ی قلب اژدها قدرتمندترین چوبدستی‌ها را می‌سازد، چوبدستی‌هایی که قادر به اجرای پرزحمت‌ترین افسون‌ها است. چوبدستی‌های اژدها این قابلیت را دارند که سریع‌تر از انواع دیگر یاد می‌گیرند. در صورتی که با پیروزی بر صاحب قبلی آن به دست آیند می‌توانند وفاداری خود را تغییر دهند، اما همیشه به شدت به صاحب فعلی خود وفادار هستند.

تجربه نشان داده چوبدستی اژدها راحت‌تر از بقیه به جادوی سیاه متمایل می‌شود، هر چند این کج‌روی به خودی خود توسط چوبدستی انجام نمی‌شود. همچنین از بین سه مغز بیشتر از بقیه نسبت به حوادث تأثیرپذیر است، و کمی دمدمی مزاج است.

ققنوس

این کمیاب‌ترین نوع مغز است. پرهای ققنوس توانایی اجرای وسیع‌ترین محدوده‌ی جادو را دارند، با این حال ممکن است بیشتر از تک‌شاخ یا اژدها طول بکشد تا این را بروز دهند. این چوبدستی‌ها بیشترین ابتکار عمل را از خود نشان می‌دهند، گاهی اوقات به خودی خود عمل می‌کنند، خصوصیتی که بسیاری از جادوگران و ساحره‌ها آن را دوست ندارند.

چوبدستی‌های پر ققنوس همیشه در زمینه‌ی انتخاب صاحبان خود سخت‌گیرتر از همه هستند، چرا که موجودی که پر از آن گرفته شده یکی از مستقل‌ترین و غیروابسته‌ترین موجودات دنیاست. مطیع کردن و شخصی‌سازی این چوبدستی‌ها سخت‌تر از همه است، و معمولاً وفاداری آنان را به سختی می‌توان برد.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۱۰ دیدگاه

 1. من رو در مدرسه ثبت نام کنید من دراکوی مالفوم هستم و دخترم هستم
  من باید در گروه اسلیترین باشم
  من مغرور هستم
  من عاشق گربه،جغد و مار هستم
  رنگ های سبز و مشکی رو دوست دارم
  بقیه رو مسخره میکنم
  تو روی فردی که با من دعوا میکنه وامیستم و ازش کم نمیارم و جوابش رو میدم به نظرم دختر خیلی خوشگل و جذابی هستم

  1. اهای اسلترین جذاب زخمی مون نکنی یه وقت خخخخ
   یونجه قد تو اعتماد به نفس داشت سالی سه ی=بار زعرون میداد

 2. من خیلی دوست دارم که تو مدرسه جادوگری برم
  ولی بعضی ها میگن الکی بعضی ها میگن حقیقت داره

  ولی اگه حقیقت داشته باشه دوست دارم که برم

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *