امروز با قسمتی ویژه و فوری از پادکست لوموس سراغتون اومدیم. چهارشنبه‌ای که گذشت، عنوان سومین قسمت از فیلم جانوران شگفت‌انگیز برای اولین بار اعلام شد و ما هم نتونستیم جلوی خودمون رو بگیریم و در موردش صحبت نکنیم! برای این قسمت مهمون عزیزی هم داریم که از مترجم‌های خوب و حرفه‌ای مرکز دنیای جادوگری و دمنتوره؛ امین بهره‌مند.

نظرتون رو از داخل سایت، با ایمیل podcast@wizardingcenter.com و یا توییتر و اینستاگرام مرکز دنیای جادوگری می‌تونید با ما به اشتراک بذارین. اگر هم دوست داشتین میتونین از طریق این لینک از ما حمایت مالی کنین.

اسپانسر: فروشگاه فانتازیو
اجراکنندگان: امین بهره‌مند، خشایار، میلاد و امید
مترجم: حسین غریبی
آهنگساز: علی خانی
طرح کاور: © Warner Bros
حق تکثیر هری پاتر: Warner Bros and © J.K. Rowling ©
ارائه‌ای از وب‌سایت مرکز دنیای جادوگری و دمنتور

۱۷ دیدگاه

 1. سلام. در مورد تاریخ تولدها
  دامبلدور متولد ۱۸۸۱ بود. چون در کتاب ششم (۱۹۹۶) گفتن در ۱۱۵ سالگی درگذشت.
  با توجه به اسم فیلم از نظرم کریدنس قطعا یه دامبلدوره و اگه نباشه به قول امید خیلی مسخره میشه، اما این که دقیقا چه نسبتی داره و کی متولد شده و… باید منتظر فیلم باشیم تا متوجه بشیم.

  با کنار گذاشتن ظالمانه جانی دپ از فیلم، قطعا فیلم با گارد منفی خیلی ها مواجه خواهد شد و احتمالا امتیازش هم به همین دلیل و بدون توجه به سطح فیلم، کم خواهد بود و حالا با این اسم جذاب از نظرم خواستن پاتک بزنن. امیدوارم این فیلم، لیاقت اسم به این خوبی رو داشته باشه.
  رازهای خانواده دامبلدور خیلی میتونه موضوع جذابی باشه و امیدوارم در این فیلم به خوبی بهش پرداخته شده باشه و اینطور نباشه که فقط یه اسم جذاب گذاشته باشن، سرنوشت ناگینی هم میتونه جذاب باشه.

  در کل امیدوارم فیلم خوبی باشه.

 2. راستی در مورد اسم مجموعه فیلم ها هم با وجود توضیحات رولینگ، من حقیقتا قانع نشدم چرا اسمش جانوران شگفت انگیزه. اولین فیلم واقعا مرتبط با جانوران شگفت انگیز بود. ولی فیلم ۲ ارتباط خاصی با جانوران جادویی نداشت. فکر کنم اولش یه اسمش گذاشتن بعدش دیگه توش موندن.

  اما این که فیلم های ۴ و ۵ فعلا تعلیق شده یه کم مسخره است. چون این فیلم به همون دلیلی که گفتم (کنار گذاشتن جانی دپ) قطعا خیلی با اقبال مواجه نمیشه و اگه تعلیق کردن تا ببینن فیلم چقدر میتونه موفق باشه نباید خیلی امیدوار باشن. ولی مشکل اینجاس که خیلی بعیده این فیلم سوم تا نبرد دامبلدور و گریندل والد پیش بره و اگه این مجموعه، نبرد دامبلدور و گریندل والد رو نشون نده واقعا میشه گفت مجموعه ناموفقی بوده. امیدوارم اینطور نشه و حداقل فیلم ۴ ساخته بشه و زود هم ساخته بشه.

 3. با حرفایی که زدید موافقم گریندلوالد با دیپلماسی و سیاست داره میاد جلو دقیقا مثل کاری که طالبان داره الان می‌کنه یا کاری که یهودی ها برای تشکیل کشورشون در قرن بیستم کردند. برعکسش ولدمورت دقیقا داشت مثل داعش رفتار میکرد.

 4. به هر حال ارتش DA همیشه در خدمته

  تاثیر نبودن جانی دپ قطعا روی فروش فیلم تاثیر خواهد گذاشت.و منم بنظرم باید خیلی خیلی با جزییات و حساب شده کار کنن عوامل فیلم وگرنه ابروی هری پاترو زیر سوال بردن.
  امیدوارم خانم رولینگ بزرگ دل بکار داده باشه و تونسته باشه به روایت داستان کمک شایانی کرده باشه

  به حق ریش بلند مرلین ایشالا فیلم خوبی بشه

 5. آریانا ۶ سال داشت که براش اون اتفاق افتاد نه ۱۱ سال بعدشم آریانا بلایی سر اون سه مشنگ نیاورد پرسیوال بود که رفت انتقام بگیره

 6. شاید منظور از اسرار دامبلدور اسرار کل خانواده دامبلدور باشه نه البوس یا خواهر یا برادراش
  و احتمالا داستان زومه روی مرگ خواهر دامبلدور
  البته این نظر منه و نظرات متفاوته باید ببینیم نظر خانم رولینگ چی بوده

 7. سلام ⚡⚡⚡
  خیلی ممنون از اپیزود ویژه ، واقعا خیلی مشتاق بودم که درباره جانوران شگفت انگیز صحبت کنید. مخصوصا با توجه به اسمی که روی فیلم سه گذاشتن. امیدوارم که واقعا فیلم خوبی باشه و انتظارهای ما با دیدن این اسم رو بتونه جواب بده .
  به قول میلاد ما همه از کتاب یادگاران مرگ با اسرار دامبلدور آشنا شدیم و امیدوارم توی این فیلم بخشی از این سوال هایی که از کتاب ۷ تا حالا برامون پیش اومده ، جواب داده بشه .
  حسابی خسته نباشید ⚡⚡⚡

 8. با سلام.
  ابرفورث به بچه ها میگه که پدرشون از مشنگ هایی که آریانا رو اذیت کردن ، انتقام گرفته (و خود آلبوس هم صحه می گذاره در فصل کینگزکراس).
  شما در پادکست گفتین که پدرشون گردن گرفته 🙁

 9. داداشیا گل چرا سوتی دادید ؟؟ اون ماگل ها یه بلایی سر اریانا اوردن و اریانا به خاطر کاری که این ماگل ها باهاش کردن باعث شد که هرگز از جادوش استفاده نکنه و اون رو در درون خودش نگه داره که باعث به وجود امدن نهانه شد پرسیوال هم بخاطر کاری که ماگل ها با دخترش کردن رفت و اون ماگل ها رو کشت و رفت ازکابان گردن گرفت دیگه چی بود ؟

 10. و بزرگترین سوالی که باید در فیلم بهش پاسخ داده بشه اینه که اون ماگل ها چه بلایی سر اریانا اوردن ؟؟
  حدس خودم اینه که احتمالا شاید بهش تجاوز کرده باشن و کریدنس حاصل این ازدواج نامشروع بوده باشه ولی خب خیلی بعیده رولینگ اهل این کثافت بازی ها نیست

 11. با سلام
  این اپیزود ویژه رو تازه گوش دادم و امروز هم برای بار دوم فیلمهای جانوران شگفت انگیز رو نگاه کردم
  با توجه به حرفی که گریندل والد به کریدنس زد و گفت برادرت میخواد تو رو بکشه ، احتمال دروغ بودن حرفش پیش میاد ولی وجود ققنوس به نفع دامبلدور بودن کریدنسه به هر حال اگه نسبت نداشته باشن باز هم دغل بازی و حقه بازی گریندل والد نشون داده میشه حدس میزنم نمی‌خواد مستقیما با دامبلدور درگیر بشه و کاملا داره از این پسر سواستفاده کنه هم برای پیش برد اهداف بزرگش درمورد جنگ افروزی علیه ماگلها هم جنگ علیه دامبلدور.
  در مورد پیوند خونی هم تو آینه erised نشون داده شد که این دوتا وقتی باهم کاملا اوکی بودن با تماس بین خونشون باهم عهد بستن که علیه هم نجنگن همین کار رو خلافکارها هم همین الان تو دنیای ماگلها انجام میدن
  از یه چیزی که تعجب کردم این بود که چرا به نیوت گفته شد شخصیت متزلزل داره!! اتفاقا در مواقعی که ظلم و جنایت اقدام می‌کنه کاملا محکم و استواره
  و نظر من در مورد اسم این سری فیلم اینه که شاید به افتخار نیوت و نقش پررنگی که تو جنگ علیه گریندلوالد داره و در کنارش به هیولاهاش رسیدگی می‌کنه این اسم رو گذاشتن
  در کلام آخر اینکه واسه من هر چه از دوست رسد نیکوست! داستاتهای خانم رولینگ به قدری واسم جذاب هستن که اهمیت نمیدم بازیگر یه فیلم عوض بشه یا نه حتی اگه اون بازیگر جانی دپ باشه !! پس بازیگر ها هر کسی که باشن من بی صبرانه منتظر دیدن این فیلمم و امیدوارم قسمت‌های ۴ و ۵ هم ساخته بشن

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *