من یک هافلپافی هستم :)

چوب چوب‌دستی من زبان گنجشک:

چوب‌دستی درخت زبان گنجشک به صاحب حقیقی‌اش وفادار می‌ماند و نباید آن را از دارنده‌ اصلی‌اش به کس دیگری منتقل کرد یا هدیه داد، زیرا قدرت و توانایی‌هایش را از دست می‌دهد. اگر هسته چوب‌دستی از موی تک‌شاخ باشد، این گرایش شدید می‌شود. خرافات قدیمی در مورد چوب‌دستی‌ها به ندرت از نزدیک و دقیق بررسی شده‌اند، اما من دریافته‌ام که جمله منظوم قدیمی که در مورد چوب‌دستی‌های سمان کوهی، شاه بلوط، زبان گنجشک و فندق وجود دارد (سمان سخن‌چینه، بلوط وِروِرو عه، گنجشک لجوجه، فندق غرغرو عه) رگه‌هایی از حقیقت دارد. آن دسته از ساحران و ساحره‌هایی که به خوبی با چو‌ب‌دستی زبان گنجشک هماهنگ می‌شوند، بر اساس تجربه من، افرادی نیستند که به آسانی نظرشان در مورد باورها و اهدافشان تغییر کند. با این حال ساحر و ساحره‌های گستاخ و یا خود رأیی که معمولا پافشاری می‌کنند چوب‌دستی‌هایی با چوب این درخت آبرومند را امتحان کنند، از نتیجه کار ناامید می‌شوند. صاحب ایده‌آل این چوب ممکن است یک دنده باشد، و مطمئنا شجاع خواهد بود، اما هرگز بی‌نزاکت و متکبر نیست.

مغز چوب‌دستی من تک‌شاخ:

موی تک‌شاخ معمولاً پایدارترین جادوها را تولید می‌کند، و کمتر از همه تحت‌الشعاع نوسانات و انسدادها قرار می‌گیرد. چوبدستی‌هایی که مغز تک‌شاخ دارند به طور کلی سخت‌تر از بقیه به جادوی سیاه روی می‌آورند. این چوبدستی‌ها وفادارتر از همه هستند، و معمولاً به اولین صاحب خود به شدت وفادار می‌مانند، چه جادوگر یا ساحره‌ی ورزیده‌ای باشد و چه نباشد.

نقاط ضعف جزئی موی تک‌شاخ آن است که آن‌ها قدرتمند‌ترین چوبدستی‌ها را نمی‌سازند (هر چند ممکن است جنس چوبدستی آن را جبران کند) و این که اگر شدیداً به صوت اشتباه استفاده شوند دچار سرخوردگی می‌شوند، به این معنی که ممکن است مو «بمیرد» و لازم باشد که آن را جایگزین کرد.