من یک گریفیندوری هستم :)

چوب چوب‌دستی من خاس:

خاس یکی از نادرترین چوب‌های چوب‌دستی است. این چوب‌ که از دیرباز به عنوان حفاظت‌کننده شناخته می‌شده، برای کسانی که ممکن است برای غلبه بر تمایلاتشان به خشم و بی‌پروایی، کمک لازم داشته باشند، به خوبی کار می‌کند. چوب‌دستی‌های خاس همچنین معمولا کسانی را انتحاب می‌کنند که در موقعیت سخت و خطرناک عموما روحی قرار داشته باشند. خاس یکی از آن چوب‌هایی است که عملکردش به طرز چشمگیری بسته به هسته چوب‌دستی، متفاوت است و چوبی است که همراه کردنش با پر ققنوس سخت است، زیرا دمدمی مزاجی این چوب با استقلال ققنوس عمیقا در تضاد است. اگر اتفاق عجیبی بیفتد و چنین ترکیبی جفت ایده‌آل خود را پیدا کند، بهتر است هیچ چیز و هیچ کس سر راهشان قرار نگیرد.

مغز چوب‌دستی من ققنوس:

این کمیاب‌ترین نوع مغز است. پرهای ققنوس توانایی اجرای وسیع‌ترین محدوده‌ی جادو را دارند، با این حال ممکن است بیشتر از تک‌شاخ یا اژدها طول بکشد تا این را بروز دهند. این چوبدستی‌ها بیشترین ابتکار عمل را از خود نشان می‌دهند، گاهی اوقات به خودی خود عمل می‌کنند، خصوصیتی که بسیاری از جادوگران و ساحره‌ها آن را دوست ندارند.

چوبدستی‌های پر ققنوس همیشه در زمینه‌ی انتخاب صاحبان خود سخت‌گیرتر از همه هستند، چرا که موجودی که پر از آن گرفته شده یکی از مستقل‌ترین و غیروابسته‌ترین موجودات دنیاست. مطیع کردن و شخصی‌سازی این چوبدستی‌ها سخت‌تر از همه است، و معمولاً وفاداری آنان را به سختی می‌توان برد.