من یک گریفیندوری هستم :)

چوب چوب‌دستی من فندق:

چوب‌دستی فندق که یک چوب‌دستی حساس است، عموما وضعیتِ احساسیِ دارنده خود را منعکس می‌کند و برای فردی بهترین عملکرد را دارد که می‌تواند احساسات خود را کنترل کند. اگر دارنده چوب‌دستی فندق اخیرا از کوره در رفته یا دچار غمی بزرگ شده باشد، سایر افراد باید هنگام استفاده از آن چوب‌دستی بسیار مراقب باشند زیرا چوب‌دستی چنین انرژی‌ای را جذب کرده و آن را به گونه‌ای غیر قابل پیش‌بینی تخلیه می‌کند. ویژگی مثبت چوب‌دستی فندق با وجود بد قلقی‌های جزئی‌اش، آن است که در دستان یک فرد حرفه‌ای توانایی اجرای جادوهای خارق‌العاده‌ای دارد و آنقدر به صاحبش وفادار و وابسته است که معمولا پس از مرگ دارنده‌اش «پژمرده» می‌شود (به این معنا که تمام جادویش را خارج کرده و دیگر عمل نمی‌کند و اگر به خود چوب‌دستی هنوز نیاز باشد عموما لازم است هسته و ملحقاتش را از آن خارج کرده و در چوب‌دستی دیگری به کار گرفته شود. اگر هسته آن موی تک‌شاخ باشد هیچ امیدی نیست؛ در این صورت چوب‌دستی تقریبا به طور کامل «مرده» است). علاوه بر این چوب‌دستی فندق توانایی منحصر به فردی در شناسایی آب‌های زیرزمینی دارد و اگر از روی چاه یا چشمه‌ی پنهانی عبور کند از خود دودهای نقره‌ای اشک شکل خارج می‌کند.

مغز چوب‌دستی من اژدها:

غالباً، ریسه‌ی قلب اژدها قدرتمندترین چوبدستی‌ها را می‌سازد، چوبدستی‌هایی که قادر به اجرای پرزحمت‌ترین افسون‌ها است. چوبدستی‌های اژدها این قابلیت را دارند که سریع‌تر از انواع دیگر یاد می‌گیرند. در صورتی که با پیروزی بر صاحب قبلی آن به دست آیند می‌توانند وفاداری خود را تغییر دهند، اما همیشه به شدت به صاحب فعلی خود وفادار هستند.

تجربه نشان داده چوبدستی اژدها راحت‌تر از بقیه به جادوی سیاه متمایل می‌شود، هر چند این کج‌روی به خودی خود توسط چوبدستی انجام نمی‌شود. همچنین از بین سه مغز بیشتر از بقیه نسبت به حوادث تأثیرپذیر است، و کمی دمدمی مزاج است.