اصطلاحی منسوخ در هاگوارتز برای دانش آموزان جدیدی وجود دارد که گروه‌بندی آنان بیشتر از پنج دقیقه طول می‌کشد. این مدت تفکر برای کلاه گروه‌بندی غیر معمول و طولانی است و به ندرت، شاید هر پنجاه سال یک بار، اتفاق می‌افتد.

از همسالان هری پاتر، هرماینی گرنجر و نویل لانگ‌باتم بیش از بقیه به متأخّر کلاه شدن نزدیک شدند. کلاه گروه‌بندی حدوداً چهار دقیقه در تلاش بود تصمیم بگیرد که هرماینی را در گروه ریونکلا قرار دهد یا گریفندور. در مورد نویل، کلاه مصمم بود او را در گریفندور قرار دهد: نویل، که از شهرت این گروه به شجاعت می‌ترسید، درخواست کرد که در هافلپاف قرار بگیرد. مشاجره‌ی مسکوت آن دو در نهایت با پیروزی کلاه خاتمه یافت.

تنها متاخّران کلاهی که هری پاتر شخصا ملاقات کرده، مینروا مک‌گونگال و پیتر پتی‌گرو هستند. اولی باعث شد که کلاه پنج و نیم دقیقه به خود بپیچد تا تصمیم بگیرد مینروا باید به ریونکلاو برود یا گریفندور. دومی پس از تاملی طولانی بین اسلیترین و گریفندور، در گریفندور گروه‌بندی شد. کلاه گروه‌بندی که به طرز مفتضحانه‌ای یک دنده است و با استناد به شیوه‌ی (مبهم) مرگ پتی‌گرو، هنوز قبول نمی‌کند که تصمیمش در گروه‌بندی پتی‌گرو ممکن است اشتباه بوده باشد.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , , ,

۶ دیدگاه

    1. اگه توی اسلایترین بود شاید روند داستان کاملا تغییر می کرد.
      پیتر پتی گرو چون گریفیندوری بود با جیمز دوست شد و جای جیمز و لیلی رو میدونست و به همونی که میدونی ( کسی که نباید اسمش را گفت ) لو داد.

  1. ولی به بیانی دیگه اگه پتی گرو با اسلایترین می رفت میشد گفت همه اسلایترین ها آدم های شروری بودن که این موضوع دانستان اصلی رو دو بعدی نشون میده
    انسان های خوب در مقابل انسان های بد
    آیت اصلا درست نیست.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *