اگر مطالعه این مطلب با زمینه تاریک برای شما آزاردهنده است، روی شمایل خورشید در بالای صفحه کلیک کنید.

همه‌ی سال اولی‌های هاگوارتز باید هفت درس را یاد بگیرند: تغییرشکل، وردهای جادویی، معجون‌سازی، تاریخ جادوگری، دفاع در برابر جادوی سیاه، نجوم و گیاه‌شناسی. جلسات آموزش پرواز (بر روی دسته جارو) نیز اجباری است.

دانش‌آموزان در پایان دومین سال تحصیلی خود در هاگوارتز، باید از فهرست پیش رو حداقل دو درس دیگر را انتخاب کنند: ریاضیات جادویی، مطالعات مشنگی، پیشگویی، طلسم‌های باستانی و مراقبت از موجودات جادویی.

دروس خیلی تخصصی چون کیمیاگری، برخی مواقع در صورت درخواست کافی در دو سال آخر ارائه می‌شوند.

نظر جی.کی.رولینگ:

در یادداشت‌های اولیه‌ی من فهرستی از دروس وجود دارد که کمی متفاوت است. گیاه‌شناسی آن موقع «گیاه‌درمانی» نام داشت، پیشگویی از سال اول اجباری بود، همین طور کیمیاگری و درسی که فقط به آن «موجودات» گفته می‌شد، در حالی که تغییرشکل در آن زمان «تغییرشکل/دگرگونی» نامیده شده بود.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۱۲ دیدگاه

 1. خب ریاضیه دیگه
  اعداد جادویی و اخرین و اولین اعداد رو جادوگرا پیدا کردن
  یه طورایی مثل کیمیاگری
  مثلا اینا ۳ + ۵ نمیشه ۸ میشه ۱۴
  یه طورایی مثل اختراع طلسم حساب میشه فکر کنم

 2. چجوری میشه ۱۴؟اگر ادم نسبت اعداد جادویی به واقعی رو بفهمه کلاس نمیخواد….البته ممکنه نسبتی هم نباشه….در هر حال کاش همه درس ها رو بلد بودم

 3. خیلی برام جالبه بدونم توی درس ریاضیات جادویی چیکار میکنن!! خود رولینگ اشاره ای به این موضوع نکرده!؟

  1. اره منم خیلی دوست داشتم بدونم. از اونجایی که هرماینی درس ریاضیات جادویی داشت باید یکم درموردش میدونستیم. ولی تنها اشاره یی که شده اینه که از نظر هرماینی سخت ترین درس دنیاست و خیلی جذابه ولی هری میگه که خیلی کسل کننده ست.

  1. دوست عزیز متاسفانه اینجوری کسی نمیتونه کمک‌تون کنه. دقیقا باید بهمون بگین چه مشکلی دارین یا با چه خطایی روبه‌رو می‌شین یا در کدوم مرحله به مشکل میخورین. مطلب آموزش گروهبندی رو هم توی سایت می‌تونین مطالعه کنین

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *