والدین جادوگر نام‌های بسیار متنوعی بر روی فرزندانشان می‌گذارند که ما برخی از آن‌ها را به عنوان نام‌های مشنگی می‌شناسیم (مثلا جیمز، هری یا رونالد). سایر نام‌ها رنگ و بویی آشکار از شخصیت یا سرنوشت دارنده آن دارند (مثلا زینوفیلیوس1Xenophilius، این نام از کلمه یونانی Xenos به معنای عجیب و کلمه Phile به معنای عشق تشکیل شده است و به معنی کسی است که عاشق چیزهای عجیب و غریب است. شخصیت زینوفیلیوس لاوگود در مجموعه هری‌ پاتر این‌گونه است. م.، ریموس2ریموس و برادرش رومولوس دو برادر بنیان‌گذار شهر رم بودند. این دو برادر که نتیجه‌ی بارداری رئا سیلویا از مارس، خدای جنگ، بودند، توسط عمویشان، آمولیوس، برای اینکه نتوانند تاج و تخت او را تهدید کنند، پس از تولد به رود تیبر انداخته می‌شوند. دو برادر از رود خروشان نجات می‌یابند و ماده گرگی به آن‌ها شیر می‌دهد و آن‌ها را بزرگ می‌کند. دو برادر هنگامی که بزرگ‌ می‌شوند عمویشان را نابود می‌کنند و شهر رم را بر فراز تپه پالاسیوم بنا می‌کنند. ریموس لوپین در داستان‌های هری‌ پاتر یک گرگینه بود.‌ م. یا آلکتو3Alecto، به معنای خشم پایان‌ناپذیر یکی از سه ارینوئس‌ها در اساطیر یونانی است. ارینوئس‌ها الهه‌های بی‌رحم زمینی بودند که نماد انتقام به شمار می‌رفتند. آلکتو کرو یکی از مرگ‌خواران خشن ولدمورت در مجموعه هری‌ پاتر بود. م.).

برخی از جادوگران سنت‌هایی خانوادگی برای نام‌گذاری دارند. برای مثال خانواده بلک دوست دارد که نام ستاره‌ها و صور فلکی را بر روی فرزندانش بگذارد (که بسیاری می‌گویند مناسب جاه‌طلبی‌های بی‌اندازه و غرور آن‌هاست). سایر خانواده‌های جادوگری (مانند پاترها یا ویزلی‌ها) بدون سختگیری آن نامی را که به آن علاقه داشته باشند روی فرزندانشان می‌گذارند و کاری به باقی مسائل ندارند.

بخشی از جامعه جادوگری نیز از رسم باستانی جادوگری پیروی کرده و با یک پیشگوی نام‌گذار مشورت می‌کنند. پیشگوی نام‌گذار کسی است که معمولا در قبال پرداخت مقدار زیادی طلا، آینده کودک را پیشگویی کرده و نامی مناسب را پیشنهاد می‌کند.

این رسم به سرعت در حال از بین رفتن است. بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند که فرزندشان خودش راه زندگی‌اش را پیدا کند و بنا به دلایلی منطقی دوست ندارند پیش از موعد از استعداد‌ها، محدودیت‌ها و در بدترین حالت از مصیبت‌هایی که بر سر فرزندشان می‌آید باخبر شوند. پدر و مادرها معمولا زمانی که از پیش یک پیشگوی نام‌گذار به سمت خانه باز می‌گردند، بسیار نگران و آشفته هستند و آرزو می‌کنند که ای کاش هرگز پیش‌بینی پیشگو در مورد شخصیت یا آینده فرزندشان را نمی‌شنیدند.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۲ دیدگاه

  1. واااااااو چ جالب
    اسم هرماینی اما اصلا ماگلی نیست و دقیقا شخصیت خودش رو پیشگویی میکنه:هرماینی مونث شده هرمس هست که خدای باهوش و ربط دهنده دو دنیا ست.
    برام جالبه یه خونواده دندانپزشک چطور همچین اسمی به ذهنشون رسیده

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *