نظر جی.کی.رولینگ:

نیکلاس فلامل یک فرد واقعی است. در اوایل دهه‌ی دوم زندگی‌ام درباره‌ی او خواندم، آن زمان به یکی از نسخه‌های زندگینامه‌ی او برخوردم. نوشته بود که او یک کتاب مرموز به نام “کتاب ابراهیم یهودی” خریده است، که پر از علائم و نمادهای عجیب بوده است و فلامل متوجه شده که آن‌ها دستورالعمل‌های کیمیاگری بوده‌اند. داستان این طور ادامه یافت که او در نهایت عمرش را صرف ساخت سنگ جادو کرد.

فلامل واقعی تاجری ثروتمند و بشردوست برجسته‌ای بود. در پاریس خیابان‌هایی به نام او و همسرش پرنل نام‌گذاری شده‌اند.

به یاد دارم چندین ماه که از آغاز نوشتن سنگ جادو گذشته بود خواب بسیار مفصل و استثنائاً واضحی در مورد فلامل داشتم، که مانند نقاشی رنسانسی بود که زنده شده است. فلامل در آزمایشگاه به هم ریخته و غرق در نور طلایی‌اش جلوی من راه می‌رفت و دقیقاً نشانم می‌داد چگونه سنگ را بسازم (کاش می‌توانستم به خاطر بیاورم چگونه آن را ساخت).

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۷ دیدگاه

  1. واااااااا یعنی کیمیاگری رو جلوش انجام میداد ولی رولینگ نفهمید و یادش نیست!!؟؟
    فکر کنم تعبیر خوابش این میشده که یه روز پولدار میشه
    با نوشتن سنگ جادو(و شد دیگه الا ثروتمندترینه)

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *