چمدان‌های مخصوص دانش‌آموزان هاگوارتز همچون اکثر چمدان‌های موجود در دنیای جادوگری معمولاً با افسون‌های گسترش1Extension charms جادو می‌شوند. عملکرد این افسون‌ها به گونه‌ای است که فقط فضای داخلی اشیا را افزایش داده و در ابعاد بیرونی شی مورد نظر هیچ تغییری ایجاد نمی‌کنند؛ همچنین این طلسم‌ها باعث کاهش وزن محتویات شی گسترش‌یافته نیز می‌شوند.

افسون گسترش کاپاسیوس اکسترمیس2Capacious extremis نوعی طلسم پیشرفته به حساب می‌آید. به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، اجرای این افسون تحت نظارت شدید وزارت سحر و جادو قرار دارد. توانایی این طلسم‌ها تا حدی است که می‌تواند تنها در یک توالت کوچک، امکان سکونت صد جادوگر را به راحتی فراهم کند. بنابراین پر واضح است که اجرای این طلسم ممکن است به نقض قانون بین‌المللی رازداری3International Statute of Secrecy منجر شود. به همین دلیل وزارت سحر و جادو قانونی را وضع کرده که بر اساس آن هرگونه استفاده از افسون‌های گسترش برای مقاصد شخصی ممنوع بوده و اجرای این طلسم تنها برای تولید وسایلی همچون چمدان و یا چادر پیک‌نیک، آن هم به شرط اخذ مجوز از وزارتخانه مجاز می‌باشد.

آقای ویزلی4Mr Weasley و هرماینی گرنجر5Hermione Granger هر کدام به ترتیب یک ماشین فورد آنجلیا6Ford Anglia و یک کیف دستی کوچک را بوسیله‌ی افسون‌های گسترش جادو کردند و با اجرای غیرقانونی این طلسم‌ها باعث گسترش فضای داخلی این اشیا شدند. در خصوص مورد اول احتمال می‌رود که اکنون در جنگل ممنوعه‌ی مدرسه‌ی هاگوارتز آزادانه در حال گشت و گذار باشد و اما در مورد شی دوم، با توجه به نقش موثر این کیف در سرنگونی سیاه‌ترین جادوگر تاریخ، هیچ بازخواستی در خصوص آن صورت نگرفت.

این داستان توسط محمدحسین مدرس‌نیا ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, ,

۱۰ دیدگاه

  1. این افسون خیلی عالیه و اگه من حق انتخاب داشتم که فقط سه تا چیز از دنیای جادگری داشته باشم یه زمان برگردان یه شنل نامرئی و یه جعبه گسترش پذیر مثل اونی که نیوت اسکمندر داشت انتخاب می کردم

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *