اگر مطالعه این مطلب با زمینه تاریک برای شما آزاردهنده است، روی شمایل خورشید در بالای صفحه کلیک کنید.

نظر جی.کی.رولینگ:

مفهوم «مأنوس» طی صدها سال در باورها و افسانه‌های بریتانیایی وجود داشته است. مأنوس‌ها حیواناتی هستند (برخی می‌گویند ارواحی که به شکل حیوانات هستند) که به طرق مختلف نیازهای یک ساحره را رفع می‌کنند، چه به صورت خدمتکار، پیام‌رسان و یا حتی جاسوس. در اسناد تاریخیِ علوم جادوگری به مأنوس‌ها اشاره شده است؛ گفته شده چنین حیواناتی قدرت‌های ماوراء طبیعی دارند، و حتی باور بر این بوده است که آن‌ها شیطان (یا خود ابلیس) هستند که تغییر شکل داده‌اند.

مأنوس‌ها، به معنای دقیق کلمه، در دنیای هری پاتر وجود ندارند. هرچند دانش‌آموزان هاگوارتز اجازه دارند با خودشان حیواناتی را به مدرسه بیاورند، گربه‌ها و موش‌هایی که ما می‌بینیم، به طور کلی، حیوان دست‌آموز هستند. جالب اینجاست که، حیوانی که در مجموعه کتاب‌ها بیش از همه مانند مأنوس‌های سنتی رفتار می‌کند خانم نوریس است، که متعلق به تنها ساکن غیر جادویی قلعه، آرگوس فیلچ است. درست است که در مجموعه‌ی کتاب‌ها جغدها به عنوان پیام‌رسان فرستاده می‌شوند، اما این به مفهوم یک سرویس پستی بسیار سازماندهی‌شده است، تقریباً چیزی شبیه به پست کبوتری مشنگ‌ها.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, ,

یک دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *