در دنیای هری پاتر، شبح موجودی نیمه‌شفاف و تصویری سه بعدی از ساحر یا ساحره‌ای مرده است که همچنان به زندگی در دنیای فانی ادامه می‌دهد. مشنگ‌ها نمی‌توانند به عنوان شبح به این دنیا باز گردند و خردمندترین جادوگران نیز چنین چیزی را انتخاب نمی‌کنند. اشباح آن دسته از افرادی هستند که کاری تمام نشده در این دنیا دارند. این کار می‌تواند ترس از مرگ، احساس گناه، احساس حسرت و یا وابستگی مشخصی به دنیای مادی باشد که اشباح را ترغیب به ممانعت در برابر انتقال به بُعد دیگر می‌کند.

به خاطر اینکه اشباح انتخاب کرده‌اند تا تصویری ضعیف از یک زندگی فانی باشند، چیزهایی که می‌توانند تجربه کنند، محدود است. هیچ لذت جسمانی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند و از طرفی دانش و دیدگاهشان در همان سطحی می‌ماند که حین زندگیشان به آن رسیده‌اند. بنابراین خشم‌های قدیمی‌شان (برای مثال خشم از سر نیمه قطع شده) پس از چند قرن همچنان آن‌ها را آزار می‌دهد. به همین دلیل، در مجموع اشباح گروه بیچاره‌ای هستند. علاوه بر این آن‌ها مردم را در زمینه خاصی ناامید می‌کنند: اشباح نمی‌توانند پاسخی منطقی به سوال «مرگ شبیه چه چیزی است؟» بدهند. زیرا آن‌ها به جای مرگ نسخه ضعیفی از زندگی را انتخاب کرده‌اند.

اشباح می‌توانند از میان اجسام جامد عبور کنند، بدون اینکه به خود یا آن جسم آسیبی وارد کنند، اما آب، آتش یا هوا را آشفته می‌کنند. دمای اطراف یک شبح پایین است و این کاهش دما زمانی که تعداد زیادی از آن‌ها در یک مکان تجمع کنند، بیشتر می‌شود. حضور آن‌ها همچنین می‌تواند شعله‌های آتش را آبی کند. قسمتی یا تمام یک شبح می‌تواند از میان بدن موجودی زنده عبور کند که مورد دوم باعث می‌شود موجود زنده احساس سرمایی شدید بکند، انگار که در ظرف پر از آب یخ فرو برده شده است.

جادوگران بسیار بیشتر از مشنگ‌ها مستعد تجربه‌ مسائل ماوراء الطبیعه هستند و می‌توانند اشباح را به وضوح ببینند و صدایشان را بشنوند. در حالی که مشنگ‌ها در یک مکان تسخیر شده تنها ممکن است احساس سرما یا چندش بکنند. مشنگ‌هایی که اصرار دارند اشباح را به وضوح می‌بینند از دو حالت خارج نیستند: الف) دروغ می‌گویند ب) جادوگرانی هستند که خودنمایی می‌کنند و به وضوح قانون بین‌المللی رازداری را نقض می‌کنند.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۲ دیدگاه

 1. خیلی جالب بود
  مرسی از مطالب خیلی جالبتون
  فقط یه سوال
  اشباح میتونن ما و وسایلمون رو حس کنند
  یا مثلا وقتی به ما دست میزنن ما رو احساس می کنن

  1. فقط اشیاء چوبی و شیشه ای را حس می‌کنند. پلاستیک و فلز را نمی‌توانند احساس کنند. وسایل ترکیبی مثل چاقوی دسته چوبی را در صورتی احساس می‌کنند که با چاقو پیاز بریده شده باشد.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *