نام مالفوی از کلمه‌ای قدیمی فرانسوی می‌آید و به معنی ‘بخت بد’ است. مانند بسیاری دیگر از اجداد خانواده‌های اصیل انگلیسی، آرماند مالفوی1Armand Malfoy جادوگر همراه با ویلیام فاتح2ویلیام اول انگلستان که با عنوان ویلیام فاتح (به انگلیسی: William the Conqueror)، گیوم شناخته می‌شود، اولین پادشاه سلسله نورمن‌ها در تاریخ انگلستان است. وی از سال ۱۰۳۵ میلادی به عنوان دوک نورماندی و از سال ۱۰۶۶ م. تا زمان مرگش به عنوان پادشاه انگلستان شناخته می‌شد. (ویکی پدیا فارسی)، در قالب بخشی از ارتش مهاجم نورمن‏ها، وارد بریتانیا شد. برای تقدیر از خدمات و خوش خدمتی‌هایی نامشخص (ولی صد البته جادویی) به پادشاه ویلیام اول، قطعه زمینی ارزشمند در ویلتشایر3Wiltshire از دست صاحب اصلی آن غصب و به مالفوی اهدا شد، که از آن به بعد فرزندان وی تا ده قرن متوالی در همان جا زندگی کردند.

آرماند، جد حیله گر آن‌ها، بسیاری از خصوصیات منحصر به فردی که امروزه از خانواده مالفوی یاد می‌شود را در خود داشت. مالفوی‏ها علاوه بر این همیشه به عنوان خانواده‌ای غیر قابل اطمینان شناخته شده بودند، ویژگی ای که لقب‌های ناخوشایندی برای آن‌ها به همراه داشته است. به اضافه همه این‌ها، گفته می‌شود که هر جا پول و قدرت باشد، مالفوی‏ها هم به دنبال آن هستند. در عین حمایت از ارزش خون‌های اصیل و پاک و باور خالص و غیر قابل انکار آن‌ها در برتر بودن جادوگران بر مشنگ‏ها، اما مالفوی‏ها هرگز در مقابل موقعیتی که منفعتی برای آن‌ها داشته باشد، از ارتباط با جامعه غیر-جادویی اجتناب نمی‌کنند. نتیجه این سیاست‌ها باعث شده که یکی از ثروتمندترین خانواده‌های جادویی در بریتانیا باشند و سال‌هاست این طور شایعه شده که با مشنگ‌ها معاملات تجاری موفقی هم داشته‌اند که البته برای آن هرگز مدرکی پیدا نشد. بیش از صد سال است که با خرید خانه‌های همسایگان مشنگی به زمین‌های خود در ویلتشایر اضافه می‌کنند و آثار هنری و اشیای گران‌بهای آن‌ها را با استفاده از شهرت و اعتبار خود از آن‌ها خریداری می‌کنند.

از همان گذشته، مالفوی‏ها بین مشنگ‏های فقیر و مشنگ‌های ثروتمند یا صاحب قدرت، تفاوت زیادی قائل می‌شدند. تا قبل از تحمیل قانون رازداری در سال 1692، خانواده مالفوی میان مشنگ زاده‌های ثروتمند و پرنفوذ رفت و آمد زیادی داشتند و این طور گفته می‌شود که مخالفت سرسخت آن‌ها با قانون رازداری به خاطر همین بود که مجبور می‌شدند از این نوع زندگی اجتماعی لذت بخش، دل بکنند. اگرچه نسل‌های بعدی با قاطعیت تمام انکار کرده‌اند، ولی گفته می‏شود که خواستگاری اولین لوسیوس مالفوی از الیزابت اول4ملکه الیزابت یکم (Elizabeth I) از ۱۵۵۸ تا ۱۶۰۳ ملکه کشور انگلستان و ایرلند بود. او دختر هنری هشتم از همسر دومش آن بولین بود. انگلستان در دوره فرمانروایی او توانست نیروی دریایی اسپانیا را شکست داده و با افزایش توان خود در آبهای جهان تبدیل به ابرنیروی زمان شود. همچنین رخداد رنسانس همدوره با حکومت الیزابت بر انگلستان بود. (ویکی پدیا فارسی) رد شد. البته شواهد فراوانی بر این مدعی وجود دارد. حتی بعضی از تاریخ‌شناسان جادویی ادعا کرده‌اند دلیل اینکه ملکه هرگز ازدواج نکرد به خاطر این بود که مالفوی از سر ناامیدی روی او طلسمی اجرا کرده بود.

همان طور که طی قرن‌ها، این خانواده با حفظ صیانت خود که در تمام اعمال آن‌ها دیده می‌شود قدرت خود را حفظ کردند، به محض تصویب قانون رازی داری، رفت و آمد خود را با مشنگ‌ها، حتی صاحبان ثروت و قدرت قطع کردند. آن‌ها به خوبی واقف بودند که هرگونه اعتراض و مخالفت با این قانون، فقط باعث دور شدنشان از مرکز جدید قدرت، یعنی وزارت سحر و جادو می‌شود. برای همین به سرعت تغییر موضع دادند و تبدیل به پشتیبان و مدافع این اساس‌نامه گردیدند. حتی افرادی از خانواده مالفوی که از همان ابتدا به حمایت از این قانون برخاستند، هرگونه مراوده (یا حتی ازدواج) با مشنگ زاده‌ها را بلافاصله تکذیب کردند.

با در دست داشتن ثروتی قابل توجه، نفوذ آن‌ها (و سطح تنفر بقیه نسبت به آن‌ها) هر چه بیشتر در وزارتخانه از نسلی به نسل دیگر تضمین شده بود. البته هیچ کدام از مالفوی‏ها هرگز آرزوی وزیر سحر و جادو شدن را در سر نمی‌پروراندند. این ضرب‌المثل همیشه در مورد مالفوی‏ها رایج بوده که هیچ وقت هیچ کدام آن‌ها سر صحنه جرم پیدا نمی‌شوند، حتی با اینکه بر روی چوبشان اثر جرم باقی مانده باشد. با وجود دارایی مستقل، بدون نیاز به هیچ شغلی برای گذران زندگی، باعث شده که آن‌ها عموماً ترجیح دهند که پشت پرده تاج و تخت، بر رأس قدرت قرار داشته باشند؛ زحمت و کار زیاد با بقیه، پذیرفتن مسئولیت برای اشتباه و تصمیم‌های غلط هم پای کسانی که کارها را انجام دادند. برای نامزدهای مورد علاقه خود در تبلیغات انتخاباتی هم کمک‌های مالی فراوانی کرده‌اند. حتی این طور ادعا شده که هزینه‌های خرابکاری مثل طلسم کردن حزب انتخاباتی مخالف را هم متقبل شده‌اند.

حس تنفر واقعی مالفوی‏ها نسبت به مشنگ‌هایی که برای آن‌ها ثروت و قدرتی به ارمغان نیاورند، همینطور نفرت از یاران جادوگر خود که با تفکر خون پاک و اصیل آن‌ها را همواره تحقیر می‌کردند، به نظر می‌رسد بهترین منبع قدرت نامحدود برای آن‌ها طی چندین سال در قرن بیستم شد. بعد از تصویب قانون رازداری، هیچ کدام از مالفوی‏ها با مشنگ یا مشنگ زاده‌ای ازدواج نکردند. اگرچه این خانواده از تجربه خطرناک ازدواج محدود به نژاد خود هم اجتناب کرد تا در گروه کوچک خون پاک‌ها به نسلی ضعیف و بی ثبات مانند خانواده‌های در اقلیت و متعصب گانت‏ها5Gaunts و لسترنج‏ها6Lestranges تبدیل نشود. برای همین است که در شجره نامه خانواده مالفوی، دورگه‌های زیادی می‌بینیم.

از افراد برجسته خانواده مالفوی، از نیکلاس مالفوی7Nicholas Malfoy در قرن چهاردهم می‌توان نام برد که در مورد وی این طور گفته شده که بسیاری از مستأجران بدخلق مشنگ خود را با استفاده از طاعون سیاه8طاعون سیاه یا مرگ سیاه یک اپیدمی طاعون خیارکی است که کل اروپا را در سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۰ میلادی دربرگرفت. تخمین زده می شود که یک سوم جمعیت ایران در آن زمان کشته شدند. (ویکی پدیا فارسی) از بین برد. اگرچه موفق شد از محکومیت در شورای جادوگران جان سالم به در ببرد. سپتیموس مالفوی9Septimus Malfoy در اواخر قرن هجدهم نفوذ فوق‌العاده زیادی در وزارتخانه پیدا کرده بود تا این حد که اکثراً آزبرت10Osbert، وزیر سحر و جادو را عروسک دست نشانده‌ی او می‌خواندند. و آبراکساس مالفوی11Abraxas Malfoy که باور اکثریت بر این است که در توطئه مشکوکی که منجر به استعفای اولین وزیر مشنگ زاده‌ی وزارتخانه (نوبی لیچ12Nobby Leach) در سال 1968شد، دست داشته است (هرگز مدرکی علیه مالفوی پیدا نشد). از لوسیوس13Lucius، پسر آبراکساس، به عنوان یکی از مرگ خواران لرد ولدمورت، با بدنامی یاد می‌شود. او با موفقیت توانست بعد از هر دو بار کودتای لرد ولدمورت14Lord Voldemort از زندان بگریزد. اولین بار، این طور ادعا کرد که تحت طلسم فرمان بوده (با این حال اکثراً ادعا می‌کنند که به خاطر روابط نزدیکی که با مقامات ارشد وزارتخانه داشت، از او رفع اتهام شد)؛ دومین بار علیه یاران مرگ خوار خود، شواهدی افشا کرد که به دستگیری جمع زیادی از افراد لرد ولدمورت در حالی که مخفی یا فراری شده بودند، منجر شد.

این داستان توسط مرکز دنیای جادوگری ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , ,

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *