گمان می‌رود بوباتون1Beauxbatons (تلفظ: [Bo-batton]) جایی در پیرِنه2Pyrenees (رشته‌کوهی که مرز کشورهای فرانسه و اسپانیاست. م.) باشد و بازدیدکنندگان در توصیف آن از زیبایی نفس‌گیر قصری می‌گویند که در اطرافش باغ‌های منظم و طرح‌دار و چمن‌زارهایی است که به‌وسیلۀ جادو از چشم‌انداز کوهستانی ساخته شده‌اند. اکثریت دانش‌آموزان مدرسه‌ٔ بوباتون فرانسوی هستند، اما تعداد زیادی دانش‌آموز اسپانیایی، پرتغالی، هلندی، لوکزامبورگی و بلژیکی نیز به این مدرسه می‌روند (بوباتون و دورمسترنگ3Durmstrang هر دو نسبت به هاگوارتس4Hogwarts دانش‌آموزان بیشتری دارند). گفته می‌شود بخشی از بودجهٔ قلعه و محوطهٔ خیره‌کنندهٔ این مدرسهٔ بلندآوازه با طلای کیمیاگری تأمین می‌شود، چراکه نیکلاس5Nicolas Flamel و پرِنِل فلامل6Perenelle Flamel در دوران جوانی در مدرسهٔ بوباتون با یکدیگر آشنا شدند و فوارهٔ باشکوهی در وسط فضای سبز مدرسه که گفته می‌شود خاصیت شفابخش و زیبایی‌بخش دارد، به یاد آن‌ها نام‌گذاری شده است.

بوباتون همیشه رابطهٔ دوستانه‌ای با هاگوارتس داشته، بااین‌حال بین این دو مدرسه رقابت سالمی در مسابقات بین‌المللی وجود داشته، از جمله تورنمنت سه‌جادوگر7Triwizard Tournament که در آن بوباتون سابقهٔ شصت‌ودو و هاگوارتس شصت‌وسه قهرمانی دارد.

علاوه‌بر فلامل‌ها، افراد مشهوری که قبلاً دانش‌آموزان بوباتون بوده‌اند از این قرارند: وَنسان دوک دو ترِفل-پیک8Vincent Duc de Trefle-Picques که در حکومت وحشت9دورهٔ تاریکی از انقلاب فرانسه که در طول آن هزاران نفر به جرم خیانت اعدام شدند. م. با اجرای افسون اختفا‌ روی گردنش و تظاهر به این‌که از قبل سرش قطع شده از اعدام گریخت؛ لوک میلفوی10Luc Millefeuille: میلفوی در لغت به‌معنی شیرینی ناپلئونی است که نوعی شیرینی فرانسوی است.م.، قنادِ بدنام و مسموم‌کنندهٔ ماگل‌ها، و فلور دلاکور11Fleur Delacour که در نبرد هاگوارتس که شهرتی جهانی دارد جنگید و وزارت جادوی فرانسه و بریتانیا هر دو مدال شجاعت به او اهدا کردند. خانم مدیر اولَمپ ماکسیم12Olympe Maxime (اگرچه خودش خلاف آن را ادعا می‌کند) نیمه‌غول است؛ او باهوش، باوقار و به‌طور انکارناپذیری باابهت است.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, , , ,

۲ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *