سالازار اسلیترین حفره زیرزمینی اسرار را بدون اطلاع سه بنیان‌گذار دیگر هاگوارتز بنا کرد. این حفره برای چند قرن به عنوان یک افسانه شناخته‌ می‌شد. اما این حقیقت که شایعه وجود آن برای مدت طولانی دوام آورده بود، نشان‌دهنده آن است که اسلیترین در مورد ساخت آن با افرادی که او را باور داشتند، حرف زده بود و یا حتی با اجازه او وارد آن شده بودند.

شکی نیست که هر کدام از چهار بنیان‌گذار هاگوارتز به دنبال آن بودند که نشان خودشان را بر روی مدرسه علوم و فنون جادوگری بگذارند. مدرسه‌ای که می‌خواستند آن را به بهترین مدرسه جهان تبدیل کنند. توافق شده بود که هر کدام گروه خود را بسازند و محل سالن عمومی و خوابگاهشان را تعیین کنند. با این حال تنها اسلیترین پا را فراتر از این گذاشت و چیزی را ساخت که در واقع مقری شخصی و مخفی در مدرسه بود که تنها او یا کسانی که او به آن‌ها اجازه می‌داد می‌توانستند وارد آن شوند.

احتمالا در ابتدا هدف اسلیترین از ساخت حفره محلی بوده است تا در آنجا بتواند به شاگردانش چیزهایی را آموزش دهد که سایر بنیان‌گذاران به احتمال فراوان با آن مخالفت می‌کردند. (اختلاف بر سر آموزش جادوی سیاه خیلی زود خودش را نشان داد) اما از نحوه چینش وسایل حفره می‌توان فهمید زمانی که اسلیترین ساخت آن را به اتمام رسانده است، ایده‌های بزرگی در مورد اهمیتش برای مدرسه در ذهن می‌پرورانده است. هیچ‌کدام از دیگر بنیان‌گذاران از خود مجسمه‌ای غول پیکر باقی نگذاشت یا هیچ‌کدام از آن‌ها مدرسه را با نشان‌هایی از قدرتش تزئین نکرد. (مارهای حکاکی شده در حفره اسرار اشاره به قدرت مار زبانی اسلیترین دارد).

چیزی که مشخص است آن است که زمانی که سه بنیان‌گذار دیگر، اسلیترین را از مدرسه بیرون کردند او تصمیم گرفت حفره‌ای که ساخته بود از این به بعد تبدیل به لانه‌ی یک هیولا شود که تنها او یا نوادگانش بتوانند آن را کنترل کنند: یک باسیلیسک. علاوه بر این تنها یک مار زبان قادر بود وارد حفره شود. این باعث می‌شد که سه بنیان‌گذار دیگر و هر فرد دیگری از حفره دور بماند.

وجود حفره برای نوادگان اسلیترین و هر کسی که آنها می‌خواستند، آشکار بود. به همین دلیل است که شایعه وجود حفره اسرار در گذر قرن‌ها دوام آورد.

شواهد روشنی وجود دارد که حفره اسرار در حد فاصل مرگ اسلایترین و ورود تام ریدل به آن در قرن بیستم، بیش از یک بار باز شده است. در ابتدا که حفره ساخته شد، ورودی آن از طریق دریچه‌ای پنهان و مجموعه‌ای از تونل‌های جادویی بود. اما زمانی که در قرن هجدهم سیستم لوله‌کشی هاگوارتز پیچیده‌تر شد (این یکی از مثال‌های نادری ست که جادوگران از مشنگ‌ها تقلید می‌کنند)، ورودی حفره که در معرض خطر قرار گرفته بود در محل یکی از دستشویی‌هایی که قرار بود ساخته شود، مستقر شد. حضور دانش‌آموزی به نام کوروینوس گانت1Corvinus Gaunt، نواده مستقیم اسلیترین و جد تام ریدل، در آن زمان در مدرسه به خوبی توضیح‌دهنده آن است که چگونه دریچه مخفیانه محافظت شد و او در صدر لیست کسانی قرار گرفت که می‌دانستند پس از ظهور سیستم لوله‌کشی جدید، چگونه به ورودی حفره دست پیدا کنند.

زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه هیولایی در اعماق قلعه زندگی می‌کند نیز طی قرن‌های متمادی شنیده می‌شد. این نیز به خاطر آن بود که افرادی که قادر به شنیدن و صحبت کردن با آن هیولا بودند، همیشه آنقدر که از آن‌ها انتظار می‌رفت، رازدار نبودند. خانواده گانت نمی‌توانستند جلوی فخر فروشی‌شان در مورد اطلاعاتشان را بگیرند. اما از آنجا که هیچ کس دیگری قادر به شنیدن صدای موجود زیر زمین، و بعدا زیر لوله‌ها، نبود، افرادی که آن‌ها را باور می‌کردند زیاد نبودند و هیچ کدام از آن‌ها، جز ریدل، جرأت آزاد کردن هیولا را در قلعه نداشت.

مدیران و مدیره‌های پیاپی هاگوارتز و تعدادی از تاریخ‌شناسان بارها طی قرون قلعه را به طور کامل جست‌و‌جو کردند و هر بار به این نتیجه می‌رسیدند که حفره اسرار تنها یک افسانه است. دلیل عدم موفقیتشان ساده است: هیچکدام از آن‌ها مار زبان نبودند.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, ,

۶ دیدگاه

  1. به عنوان یه اسلیترینی به وجود این مکان افتخار میکنم
   همیشه دوست داشتم به اینجا برم
   زنده باد سالازار اسلیترین بزرگ

 1. به عنوان یه اسلیترینی به وجود این مکان افتخار میکنم
  همیشه دوست داشتم به اینجا برم
  زنده باد سالازار اسلیترین بزرگ

 2. سالازار اسلیترین و نوادگانش و کلا اکثر اسلیترینیها مایه ننگ جادوگران و تاریخ جادوگری هستن, در عوض گودریک گریفیندور و مریدانش در نسلهای بعدی مانند آلبوس دامبلدور و هری جیمز پاتر باعث فخر تاریخ بشریت در دنیای جادوگری هستند که با قلب رئوفشون و صد البته شجاعت و درستکاریشون خدمات زیادی به جامعه جادوگری و حتی مشنگی ارائه دادن, برام قابل درک نیست که کسی بخواد ظالما و جنایتکارایی که خونهای بیگناه زیادی به خاطر عقاید مزخرفشون ریختن( نظیر همون اسلیترین و تام ریدل و … ) رو دوست داشته باشه.
  زنده و جاوید باد یاد گودریک گریفیندور و نوادگان شجاعش ❤

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *