هنگامی که آتلاین گمبول1Ottaline Gambol یکی از قطارهای مشنگ‌ها را برای راه‌اندازی شیوه جدید انتقال دانش‌آموزان به هاگوارتز تهیه کرد، ایستگاه کوچکی نیز در دهکده جادویی هاگزمید ساخت. وزارت سحر و جادو به شدت احساس می‌کرد که ساخت ایستگاه جادویی اضافی در وسط شهر لندن پا را از حد خود فراتر گذاشتن است، حتی اگر مشنگ‌ها متوجه جادویی نشوند که جلویشان اجرا می‌شود.

این اوانجلین اورپینگتون2Evangeline Orpington (وزیر سحر و جادو ۱۸۴۹-۱۸۵۵) بود که مشکل را با ساخت سکویی مخفی در ایستگاه تازه تاسیس کینگزکراس حل کرد. سکویی که تنها برای جادوگران قابل دسترس بود. به هر حال این راه حل به خوبی جواب داد، گرچه مشکلاتی جزئی طی سال‌های پس از آن بوجود آمد. برای مثال جادوگرانی که کتاب‌های معجون‌سازی گاز گیرنده خود را جا می‌گذاشتند، طحال سمندرهایی که روی کف زمین تمیز ایستگاه می‌ریخت یا صدای بلندی که ناشی از غیب شدن جادوگران پس از عبور از حفاظ فلزی ایستگاه بود. معمولا تعدادی از کارمندان وزارتخانه ابتدا و انتهای هر ترم هاگوارتز با لباس‌های معمولی اطراف ایستگاه حضور دارند تا خاطرات نامناسب مشنگ‌ها را که نیاز به تغییر دارد، اصلاح کنند.

نظر جی‌.کی.رولینگ:

کینگزکراس که یکی از ایستگاه‌های ریلی اصلی شهر لندن است، برای من اهمیتی شخصی دارد. زیرا والدین من در قطاری به سوی اسکاتلند با یکدیگر آشنا شدند که از ایستگاه کینگزکراس حرکت کرده بود. به این دلیل و به خاطر نام نمادین ایستگاه، من هرگز اندکی دودلی در مورد محلی که دروازه حرکت هری به سمت هاگوارتز است، یا وسیله‌ی حمل و نقلی که او را به آنجا می‌رساند، نداشتم.

گفته می‌شود (نمی‌دانم این داستان از کجا سرچشمه می‌گیرد، به طرز عجیبی مبهم است) ایستگاه کینگزکراس در محل آخرین نبرد ملکه بودیکا3Boudicca یا بر روی قبر او بنا شده است. (بودیکا یکی از ملکه‌های باستانی بریتانیا است که شورشی را علیه رومی‌ها رهبری کرد) افسانه‌ها حاکی از آن است که قبر او جایی بین سکوی هشت تا ده قرار گرفته است. هنگامی که شماره سکوی جادوگران را مشخص می‌کردم، این را نمی‌دانستم. نام ایستگاه کینگزکراس از نام مجسمه یادبود شاه جرج چهارم گرفته شده که آنجا قرار داشته و اکنون تخریب شده است.

در حال حاضر یک چرخ دستی واقعی در میان دیوار کینگزکراس قرار داده شده است و هر بار که از آن مسیر رد می‌شوم، باعث می‌شود احساس افتخار کنم…

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۲ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *