نظر جی.کی.رولینگ:

در انتخاب شماره‌ی ایستگاه پنهانی که ساحر و ساحره‌های جوان را به مدرسه‌ی شبانه‌روزی می‌برد، به این نتیجه رسیدم که باید شماره‌ای بین شماره‌ی ایستگاه‌های مشنگ‌ها باشد. بنابراین مسلماً یک عدد کسری بود. با این تصمیم، این سؤال جالب پیش آمد که چند ایستگاه کسری دیگر بین تمام ایستگاه‌های شماره‌دار کینگزکراس مخفی هستند، و در آخر به این نتیجه رسیدم که بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردم. با این که در کتاب هرگز به این موضوع اشاره نشده، دوست دارم فکر کنم که ممکن است گونه‌ای از قطار سریع‌السیر اورینت1قطار سریع‌السیری که بین سال‌های ۱۸۸۳ تا ۲۰۰۹ از شرق تا غرب اروپا مسافران را جابجا می‌کرد. به سمت روستاهای جادوگرنشین در دیگر کشورهای اروپایی حرکت کند (مثلاً از ایستگاه هفت و نیم) و بقیه‌ی ایستگاه‌ها نیز می‌توانند در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرند، مثلا برای مراسم‌های بزرگ و نادری چون کنسرت‌های سلستینا واربک. (برای کسب جزئیات بیشتر بلیط خود را مشاهده کنید)

شماره‌ی نه و سه چهارم، بدون هیچ فکر آگاهانه‌ای به ذهنم خطور کرد، و آن قدر از آن خوشم آمد که فوراً آن را انتخاب کردم. البته این «سه چهارم» است که آن را این قدر جالب می‌کند.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

یک دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *