ساخت معجون مرکب پیچیده که معجونی دشوار و وقت‌گیر است، بهتر است به ساحران یا ساحره‌های با تجربه سپرده شود. این معجون به نوشنده آن این امکان را می‌دهد که به شکل فیزیکی و جسمانی شخص دیگری در بیاید. این قابلیت تا زمانی که اولین جزء این معجون یعنی بخشی از بدن فرد هدف را داشته باشید، امکان‌پذیر است. این جزء می‌تواند هرچیزی باشد: از تکه ناخن گرفته تا شوره‌ سر یا حتی چیزهایی بدتر، اما معمولا از موی فرد استفاده می‌شود. این ایده که یک جادوگر ممکن است از بخش‌های مختلف بدن افراد استفاده‌ای شیطانی بکند، یک باور قدیمی است و در داستان‌های عامیانه و خرافات بسیاری از فرهنگ‌ها وجود دارد.

اثر این معجون موقت است و بسته به اینکه تا چه حد خوب درست شده باشد، می‌تواند بین ۱۰ دقیقه تا ۱۲ ساعت اثر داشته باشد. با معجون مرکب پیچیده می‌توان سن، جنسیت یا نژاد را تغییر داد اما نمی‌توان گونه و نوع فرد را عوض کرد.

این حقیقت که هرماینی در سن دوازده سالگی توانست معجون مرکب پیچیده‌‌ی شایسته‌ای درست کند گواهی بر توانایی جادویی خارق‌العاده اوست؛ زیرا این معجونی است که بسیاری از جادوگران بزرگسال حتی می‌ترسند برای ساختش تلاش کنند.

نظر جی.کی.رولینگ:

من زمانی را که داشتم لیست کامل مواد اولیه معجون مرکب پیچیده‌ را تهیه می‌کردم به خاطر دارم. هر کدام از آن‌ها با دقت انتخاب شده‌اند. مگس توربال (توربال اشاره‌ای به ترکیب و درهم آمیختن دو هویت مختلف دارد)، زالو (برای مکیدن جوهره یک فرد و انتقال به فرد دیگر)، شاخ اسب دوشاخ (به خاطر دوگانگی‌اش)، علف هفت‌بند (نشانه‌ای دیگر در مورد گره خوردن با فردی دیگر)، برگ توتون (برای تغییر پذیری بدن هنگامی که دارد به فردی دیگر تبدیل می‌شود) و پوست تکه تکه شده مار درختی آفریقایی (برای پوست انداختن شخصیت قدیمی و شکل گرفتن شخصیت جدید) نام معجون مرکب پیچیده (Polyjuice) می‌تواند به موارد مختلفی اشاره داشته باشد. Poly به معنای «بسیار» است و این ایده را می‌دهد که این معجون می‌تواند شما را به افراد مختلف زیادی تبدیل کند. البته Polyjuice بسیار به کلمه Polydeuces نزدیک است که نام پسران دوقلویی در اساطیر یونانی است.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

۵ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *