سیلوِینوس کِتِل‌بِرن1Silvanus Kettleburn: سیلوِینوس یا سیلوانوس در اساطیر روم ایزد جنگل‌هاست. Kettleburn در لغت به‌معنی «سوزش کتری» است. م. تا پیش از سال سوم تحصیل هری در هاگوارتس، استاد درس مراقبت از موجودات جادویی بود و بعدازآن، جایش را به روبیوس هگرید2Rubeus Hagrid: در ترجمه کتابسرای تندیس: روبیوس هاگرید داد.

کتل‌برن مردی پرشوق‌وذوق و گهگاهی بی‌پروا بود که علاقهٔ فوق‌العاده‌اش به موجوداتِ اغلب خطرناکی که روی آن‌ها مطالعه و از آن‌ها مراقبت می‌کرد، معمولاً باعث آسیب‌دیدگی خودش و گهگاهی دیگران می‌شد. به همین دلیل بود که دست‌کم شصت و دو بار در زمان اشتغالش در مدرسه، به‌شرط نظارت، تعلیقِ مجازات شد (رکوردی که همچنان پابرجاست). او نیز همانند خلفش هگرید، معمولاً خطرات مراقبت از موجوداتی مانند اوکمی‌3Occamy: موجودی دو پاست با پر و بال که بدنی شبیه افعی دارد و در هندوستان و خاور دور یافت می‌شود – جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها، نیوت اسکمندر. م.، گریندی‌لو4Grindylow: نوعی دیو آبی شاخ‌دار به رنگ سبز بسیار روشن است که در تمام دریاچه‌های بریتانیا و ایرلند یافت می‌شود – جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها، نیوت اسکمندر.م. در ترجمه کتابسرای تندیس: زردمبو و خرچنگ‌ آتشین5Fire Crab: خرچنگ آتشین برخلاف نامش مانند لاک‌پشت بزرگی با لاک جواهرنشان است و روش دفاعی خاص خود را دارد. این موجود هنگامی که مورد تهاجم قرار می‌گیرد از انتهای بدنش شعله‌ی آتش شلیک می‌کند – جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها، نیوت اسکمندر. م. را دست کم می‌گرفت و معروف است که یک‌بار باعث شد سرسرای بزرگ آتش بگیرد چون یک خاکسترموجی6Ashwinder: خاکسترموجی یک افعی باریک طوسی‌ رنگ با چشم‌های سرخ و درخشان است که از چوب یا زغال نیم‌سوز به وجود می‌آید و به سوی گوشه‌های تاریک خانه‌ای که در آن پدید آمده می‌خزد و در مسیر خود ردی از خاکستر بر جای می‌گذارد – جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها، نیوت اسکمندر. م. در ترجمه کتابسرای تندیس: خاکسترگردان. را افسون کرده بود تا در نمایش چشمهٔ خوشبختی7چشمهٔ خوشبختی نام یکی از پنج داستان کتاب «افسانه‌های بیدل قصه‌گو» است نقش کِرم را بازی کند.

کتل‌برن مردی غیرعادی اما دوست‌داشتنی‌ای بود و حفظ سِمَت طولانی‌مدتش در هاگوارتس نشانهٔ علاقه‌ای بود که اساتید و دانش‌آموزان به او داشتند. هنگامی که دوره تدریسش به پایان رسید، تنها یک دست و نیمی از یک پا داشت. اَلبوس دامبلدور هنگام بازنشستگی کتل‌برن مجموعهٔ کاملی از اعضای چوبیِ افسون شده به او هدیه داد که هر چند وقت یک‌بار باید تعویض می‌شدند، زیرا کتل‌برن عادت داشت در اوقات فراغتش از پناهگاه‌های اژدها بازدید کند و به همین دلیل اعضای مصنوعی‌اش مرتب آتش می‌گرفتند.

ککتل‌برن دوران بازنشستگی‌اش را در هاگزمید گذراند، اما به‌دلیل ضعف جسمانی‌اش قادر نبود در نبرد هاگوارتس شرکت کند. او که مصمم بود نقشی در این نبرد داشته باشد، به‌زحمت خودش را به اتاق زیر شیروانی‌اش رساند و هرچه خلط‌کِرم8Flobberworm: خلط‌کرم در جوی‌های مرطوب زندگی می‌کند و بسیار کم‌تحرک است و در طبقه‌بندی وزارت سحر و جادو در رده بی‌خطر و ملال‌آور قرار گرفته است – جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها، نیوت اسکمندر. م. در ترجمه کتابسرای تندیس: کرم فلوبر. داشت از پنجره بر سر مرگ‌خوارانی ریخت که از آنجا عبور می‌کردند. گرچه این کارش تأثیر چندانی بر نتیجهٔ نبرد نداشت، اما برداشت کلی جامعه این بود که این کار نشان‌دهندهٔ حسن نیت اوست.

۲ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *