اگر مطالعه این مطلب با زمینه تاریک برای شما آزاردهنده است، روی شمایل خورشید در بالای صفحه کلیک کنید.

محوطه هاگوارتز به عنوان بخشی از محیط زندگی موجودات جادویی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای زندگی در مناطق مشنگ‌نشین با مشکل رو به رو هستند.

دریاچه پر از موجوداتی است که مشنگ‌ها اگر با دیدن آن‌ها در نگاه اول از وحشت جانشان را از دست ندهند، حتما از تعجب غش خواهند‌ کرد. در این دریاچه زردنبوها (دیوهای آبی کوچک بدجنس)، مردم دریایی (از نژاد اسکاتلندی) و ماهی مرکب غول آسایی وجود دارد که نیمه اهلی است و در روزهای آفتابی و هنگامی که در قسمت کم عمق دریاچه در حال آفتاب گرفتن است، به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد شاخک‌هایش را قلقلک بدهند.

ماهی مرکب غول ‌آسا واقعا وجود دارد و یکی از مرموزترین موجودات خلقت است. گرچه این موجود فوق‌العاده بزرگ تقریبا از تمام جهان محو شده است، در سال ۲۰۰۶ مشنگ‌ها فیلمی از یک ماهی مرکب غول‌آسا ثبت کردند. من به شدت به قدرت جادویی داشتن آن‌ها مظنونم.

نظر جی.کی.رولینگ:

دریاچه محلی بود که شرکت‌کنندگان مسابقه سه جادوگر آنجا باید با دومین مرحله مسابقه، مرحله مورد علاقه من، مواجه می‌شدند. این مرحله به طرز راضی‌کننده‌ای ترسناک است. من از تنوع روش‌هایی که شرکت‌کنندگان برای نفس کشیدن زیر آب انتخاب کرده بودند و کشف کردن اعماق قسمت‌هایی از زمین که پیش از این دیده نشده بود، لذت بردم. در نسخه پیش‌نویس اصلی کتاب حفره اسرار، ماشین فورد آنجلیای اقای ویزلی را همراه با هری و رون به داخل دریاچه انداخته بودم و آن‌ها در آنجا برای اولین بار با مردم دریایی رو به رو می‌شدند.

در آن زمان من ایده مبهمی در ذهن داشتم که دریاچه می‌تواند در جایی دیگر نقش بازی کند و مردم دریایی می‌توانند نقش پررنگ‌تری در کتاب‌های بعدی داشته باشند. به همین دلیل فکر می‌کردم که هری باید در این زمان با هر دوی آن‌ها آشنا شود. اما تصادف با بید کتک‌زن قابل قبول‌تر بود، خرابی کمتری به بار می‌آورد و در کتاب زندانی آزکابان نیز از بید کتک‌زن استفاده شد. دریاچه بزرگ (که به خاطر آب شیرین و محصور بودنش در خشکی، در واقع دریاچه‌ای اسکاتلندی است) هرگز به عنوان درگاهی برای ارتباط با دیگر دریاها یا رودخانه‌ها در داستان گسترش پیدا نکرد. البته پدیدار شدن کشتی مدرسه دورمشترانگ از اعماق آب‌های آن در کتاب جام آتش این نکته را آشکار کرد که اگر شما به کمک کشتی جادو شده‌ای سفر کنید، ممکن است دریاچه بزرگ را به عنوان میان‌بری جادویی به درگاه‌های دیگر بیابید.

این داستان توسط امین بهره‌مند ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.

یک دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *