Uagadou

اگرچه آفریقا مدارس جادوگری کوچک‌تری نیز دارد (برای اطلاع از نحوه‌ی پیدا کردن آن‌ها، به متن مقدمه مراجعه کنید)، تنها یکی از آن‌ها در طول تاریخ دوام آورده است (حداقل هزار سال) و شهرت بین‌المللی بسیار مطلوبی به‌دست آورده است: آواگادو. این مدرسه که در میان مدارس جادوگری دنیا بزرگ‌ترین است، پذیرای دانش‌آموزان سراسر این قاره‌ی عظیم است. تنها نشانی که تاکنون از محل آن داده شده است «کوهستان ماه»1Mountains of the Moon(نامی باستانی که اشاره به کوه (کوهستان) افسانه‌ای دارد که سرچشمه‌ی رود نیل تصور می‌شد. م.) است؛ بازدیدکنندگان صحبت از ساختمانی بزرگ و حیرت‌انگیز می‌کنند که از کوهپایه تراشیده و ساخته شده و پوشیده از مه است، چنان‌که گاهی شناور در میان هوا به نظر می‌رسد. بسیاری از (برخی می‌گویند همه‌ی) جادوها از آفریقا سرچشمه گرفته‌اند، و فارغ‌التحصیلان آواگادو به خصوص در زمینه‌ی نجوم، کیمیاگری و تغییرشکلِ خود بسیار نخبه هستند.

چوب‌دستی یک اختراع اروپایی است، و با اینکه ساحره‌ها و جادوگران آفریقایی به عنوان ابزاری مفید در قرن اخیر آن را به کار برده‌اند، بسیاری از افسون‌ها تنها با اشاره‌ی انگشت یا از طریق حرکات دست انجام می‌شوند. به این ترتیب دانش‌آموزان آواگادو هنگام متهم شدن به زیر پا گذاشتن قانون بین‌المللی رازداری بهانه‌ی تدافعی محکمی دارند («فقط داشتم برایش دست تکان می‌دادم، اصلاً نمی‌خواستم که دهانش از تعجب باز بماند»). در همایش بین‌المللی جانورنمایان که اخیراً برگزار شد، هنگامی که گروه مدرسه‌ی آواگادو با حرکت نمایشی تغییرشکل هماهنگ خود نزدیک بود باعث آشوب شود، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. بسیاری از ساحره‌ها و جادوگران مسن‌تر و باتجربه‌تر، از بچه‌های چهارده ساله‌ای که می‌توانستند به اختیار به شکل فیل یا یوزپلنگ درآیند احساس تهدید کردند و شکایت‌نامه‌ای رسمی توسط «آدریان تاتلی»2Adrian Tutley (جانورنما: جربیل3جونده‌ای از خانواده‌ی موش‌سانان. م.) به کنفدراسیون بین‌المللی جادوگران ارسال شد. فهرست بلندبالای دانش‌آموزان سابق نامدار تحصیل کرده در آواگادو شامل «باباجیده آکینگباده4Babajide Akingbade» می‌شود که پس از آلبوس دامبلدور به ریاست عالی کنفدراسیون بین‌المللی جادوگران رسید.

دانش‌آموزان از طریق «پیک‌های رؤیا»5Dream Messenger که توسط مدیر وقت مدرسه فرستاده می‌شوند، از پذیرفته شدن خود برای ورود به آواگادو مطلع می‌شوند. پیک رؤیا در هنگام خواب بالای سر کودکان ظاهر شده و نشانه‌ای باقی می‌گذارند که معمولاً سنگ حکاکی شده‌ای است که هنگام بیدار شدن در دست کودک یافته می‌شود. هیچ مدرسه‌ی دیگری چنین روشی را برای انتخاب دانش‌آموزان به کار نمی‌برد.

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
,

۲ دیدگاه

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *