فلورییِن فورتِسکیو۱Florean Fortescue، صاحب یک بستنی‌فروشی در کوچهٔ دیاگون۲Diagon Alley، موضوع یک داستان پشت‌پرده است (داستانی که هرگز به نسخه‌های نهایی کتاب راه نیافت)۳ رجوع کنید به مطلب «داستان‌های پشت‌پرده» که قبلاً از همین مجموعه در سایت منتشر شده. م.. هری در «زندانی آزکابان» با او آشنا شده و متوجه می‌شود که فلوریین اطلاعات زیادی دربارهٔ جادوگران قرون‌وسطی دارد. بعدها هری پی می‌برد که یکی از مدیران سابق هاگوارتز دکستر فورتسکیو۴Dexter Fortescue نام داشته است.

نظر جی.کی.رولینگ:

فلوریین از نوادگان دکستر است و من در اصل قصد داشتم فلوریین را رابطی کنم برای سرنخ‌هایی که لازم بود در جستجوی یادگارها۵Hallows به هری بدهم و به همین دلیل تقریباً از همان اوایل این دو را باهم آشنا کردم. در آن مقطع، تصورم بر این بود که با توجه به انتقال نسل‌به‌نسل اطلاعات در خاندان فورتسکیو از اجداد عالی‌مقامشان، شاید فلوریین که تاریخ را خوب می‌داند اطلاعاتی سطحی راجع به موضوعات مختلفی چون ابرچوبدستی۶Elder Wand و دیهیم ریونکلا داشته باشد. با ادامه‌ی نگارش و نزدیک شدن به زمانی که چنین اطلاعاتی لازم می‌شد، ترتیبی دادم که فلوریین ربوده شود، به این قصد که هری و دوستانش او را بیابند یا نجات دهند.

مشکل اینجا بود که وقتی به نگارش بخش‌های مهم «یادگاران مرگ» رسیدم، پی بردم که فینیاس نایجلوس بلک۷Phineas Nigellus Black برای رساندن سرنخ وسیلهٔ خیلی قانع‌کننده‌تری است. ضمناً اطلاعات فلوریین در خصوص دیهیم زائد به نظر می‌رسید، چراکه می‌توانستم هر چیزی را که خواننده لازم داشت از طریق مصاحبه با بانوی خاکستری۸Grey Lady در اختیارش قرار دهم. روی‌هم‌رفته، به نظر می‌رسد که بی‌هیچ دلیلی کاری کردم او ربوده شده و کشته شود. او اولین جادوگری نبود که ولدمورت فقط به خاطر داشتن اطلاعات بیش‌ازحد (یا کمتر از حد لازم) به قتل می‌رساند، اما تنها اوست که از کشتنش احساس گناه می‌کنم، چون کل ماجرا تقصیر و اشتباه من بود.

بیشتر بخوانید
آذرخش

در اواخر قرن بیستم، شرکت دسته جاروهای رقابتی نیمبوس بازار این صنعت را بصورت انحصاری به دست خود گرفته بود. ادامه مطلب

حفره اسرار

سالازار اسلیترین حفره زیرزمینی اسرار را بدون اطلاع سه بنیان‌گذار دیگر هاگوارتز بنا کرد. این حفره برای چند قرن به ادامه مطلب

این داستان توسط حسین غریبی ترجمه شده و در اختیار وب‌سایت «مرکز دنیای جادوگری» و «دمنتور» قرار گرفته است. کلیه حقوق معنوی و مادی ترجمه متعلق به این دو مجموعه است. استفاده از این ترجمه با ذکر منبع برای مصارف شخصی و غیر تجاری بدون مشکل است. پیشاپیش از اینکه حامی ما برای ادامه خدمات رایگان این دو مجموعه هستید قدردانی می‌کنیم.
, ,

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری مشخص شده‌اند *